עיריית תל אביב שוקלת להגביה מגדל בשוק הסיטוני מ-14 ל-20 קומות

הבקשה מנומקת בתוספת יחידות דיור להשכרה במחיר מוזל שאליה התחייב היזם גם בתוכנית המקורית

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המגדל שיוגבה בפרויקט השוק הסיטוני בתל אביב
מירב מורן
מירב מורן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב תדון ביום רביעי באפשרות להגדיל בקרוב ב-50% את זכויות הבנייה הקיימות באחד המגדלים הנבנים בימים אלה במתחם השוק הסיטוני.

על המגרש שלגביו מבוקשת ההגדלה יש היום היתר להקמת בניין בגובה 14 קומות, שבקומת קרקע שלו חזית ובה שטחי מסחר. המגרש והבניין שעליו ממוקמים על קרן הרחובות בקצה המזרחי של כביש החשמונאים ורחוב חדש שעדיין לא הוגדר, אך מתוכנן לעבור במקביל לדרך מנחם בגין (באזור שבו היה מגרש החניה שמאחורי בית מעריב).

בתוכנית המקורית שאושרה למגרש ולבניין שעליו, נכללו בסך הכל 8,000 מ"ר לצורכי מגורים, מסחר וחניה. כעת מבקשים להגדיל את כמות השטחים הנבנים עליו ב-4,000 מ"ר לכמעט 12 אלף מ"ר. מטרת התוספת היא בנייה של 30 יחידות דיור קטנות שגודלן יהיה 67 מ"ר, וזאת באמצעות הגבהת הבניין מ-14 ל-20 קומות, כך שיתנשא לבסוף לגובה מאה מטרים.

ההצעה לשינוי התוכנית, הגבהת הבניין והגדלת זכויות הבנייה, מנומקת בהחלטת עבר של הוועדה המקומית בתל אביב אשר התקבלה בראשית העשור, כאשר נידון פיתוח המגרש. ההחלטה - שהתקבלה בפברואר 2011 - הכתיבה ליזם חובת בנייה של יחידות מגורים במחירים מוזלים. באותה החלטה נקבע כי במגרש יהיו 54 יחידות דיור מוזלות למגורים, אשר היזם יחויב להשכיר במשך שמונה שנים במחיר שיהיה נמוך ממחירי השוק ב-25%.

את המגדל, הנבנה על קרקע בבעלות עיריית תל אביב, בונה חברת "מגדלי תל אביב", יזמית בנייה פרטית אשר שותפה, בין היתר, בקניון האופנה גינדי TLV הממוקם בתחתית מתחם השוק הסיטוני, ואשר לאחרונה פורסם כי הוא נתון בקשיים מועמד למכירה על ידי בעליו הנוכחיים. מנור גינדי, הבעלים של חברת "גינדי השקעות", הוא דירקטור בחברת מגדלי תל אביב הבונה את המגדל המדובר. גינדי השקעות בנתה את בנייני המגורים שמתאכלסים במתחם בימים אלה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

על המגרש שעליו פעל השוק הסיטוני במשולש הרחובות חשמונאים, קרליבך ודרך פתח תקווה (היום דרך בגין) בתל אביב, ואשר הוכשר לבנייה בעשור האחרון, מתוכננות לקום בסך הכל יותר מאלפיים יחידות דיור. לפני מספר שבועות החלו להתאכלס במתחם עשרה בנייני המגורים הראשונים שבנייתם נשלמה, ואשר מתנשאים לגובה 16 קומות כל אחד - יחידות הדיור מתחילות מקומה חמישית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker