טבע מחפשת בית חדש: מגעים עם עזריאלי על קרקע בפ"ת

טבע, שנמצאת בחוסר יציבות כלכלית בתקופה האחרונה, מכרה בשבוע שעבר את הקרקע ברעננה שהיתה בבעלותה, ונראה כי החלופה בפתח תקוה תסייע לה לצמצם הוצאות ■ קבוצת עזריאלי שילמה עבור הקרקע, שמשתרעת על פני 19 דונם, 91 מיליון שקל

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרדי טבע בקרית אריה פתח תקוה
משרדי טבע בקרית אריה פתח תקוהצילום: בלומברג

קבוצת עזריאלי הודיעה היום (ב') לבורסה על התקשרות, באמצעות חברה בת בבעלותה המלאה, לרכישת קרקע באזור התעשייה קרית אריה בפתח תקוה, מידי עמוס לוזון וקבוצת תדהר. בכוונת החברה להקים על הקרקע פרויקט משרדים בהתאם לשימושים המותרים על פי התב"ע החלה על הקרקע, והיא שילמה בעבור רכישתה 91 מיליון שקל, שעליהם יתווסף המע"מ.

קבוצת עזריאלי צפויה לשלם את מלוא התמורה במועד השלמת העסקה, שאמורה להתרחש בעוד כחודשיים. בנוסף, הרוכשת תשלם מס רכישה בסך של כ-5.5 מיליון שקל. בכוונת החברה לממן את העסקה ממקורותיה העצמיים או באמצעות מימון בנקאי.

לוזון ותדהר רכשו את המגרש ב-2015 בכ-60 מיליון שקל, ובכך בתוך שנתיים זכו לרווח של יותר מ-30 מיליון שקל על העסקה.

הקרקע, המצויה בין הרחובות גרינשפן ודרך הרב משה מלכה, קרוב לבית החולים בלינסון, משתרעת על שטח של 19 דונם. השטח צפוי לשמש לבנייה של משרדים על שטח של 53 מ"ר, ולכלול גם שתי קומות של חניונים תת-קרקעיים.

אולם, מה שלא דווח בעסקה, אך נטען על ידי גורמים המקורבים אליה, הוא שהקרקע צפויה לשמש את טבע , שנמצאת במגעים מתקדמים עם קבוצת עזריאלי בנוגע לשימוש לטווח ארוך במשרדים שתבנה הקבוצה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

טבע החליטה בשבוע שעבר למכור את הקרקע שהיתה בבעלותה ברעננה לידי חברת אמדוקס , ובכך ויתרה על ההשקעה הגבוהה שבהקמת מתחם משרדים עבורה, לשם תיכננה להעתיק את המטה הגלובלי.

טבע, שמצוייה בחוסר יציבות כלכלית באחרונה, התכוונה להשקיע בקרקע ברעננה ולהקים עליה פרויקט משרדים בהשקעה של קרוב לחצי מיליארד שקל. לכן, החלופה המקודמת בפתח תקוה נראת ככזו שתסייע לחברה לצמצם בהוצאות. כבר כיום יושבת הנהלת החברה בקרית אריה בפתח תקוה, ושם גם נמצא המטה הגלובלי של החברה.

כיום עזריאלי מחזיקה כבר בנכסים אחרים קרוב לשטח שנרכש, שכבר כיום יושבים בהם משרדיה של טבע ושל חברות היי-טק נוספות. כבר לפני חודש דיווח TheMarker כי בעזריאלי סבורים שניתן לשדרג את המתחם על ידי קומפלקס בניינים שיהיה ניתן להשכיר כיחידה שלמה, ולכן ההערכות הן שעסקה מול טבע נמצאת בשלבים מתקדמים.

מטבע נמסר כי "החברה שוקדת על מציאת פתרון מיטבי להקמת המטה הגלובלי של החברה בפתח תקוה, שיביא לייעול עבודתו ולחיסכון בעלויות הקמתו. טבע מחויבת ליצירת סביבת עבודה נוחה ומתקדמת, העולה בקנה אחד עם ערכיה והתרבות הארגונית שלה". בנוסף, נמסרו בשעות האחרונות הודעות לחלק מהעובדים על מאמצים לאיתור קרקע בפתח תקווה.

טבע התנהלה מאז פברואר ללא מנכ"ל קבוע, עד ההכרזה בשבוע שעבר על מינויו של קאר שולץ הדני למנכ"ל. מניית החברה נמצאת בשפל, ונסחרת בעשרות אחוזים נמוך משנסחרה ב-2015, למרות שמינויו של שולץ אושש אותה מעט.

מעזריאלי לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker