איך מוכרים פנטהאוז ב-75 מיליון שקל?

מאות אלפי שקלים על מטבח מאובזר, מיליונים על עיצוב הפנים ושני דוגמנים שמשתכשכים בג'קוזי: כך משווקת הדירה האחרונה במגדל מאייר בשדרות רוטשילד

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר

נתונים שמתפרסמים בשבועות האחרונים מצביעים על ירידה בעסקות הנדל"ן ובהתחלות הבנייה, אבל ממרומי הקומה ה-39 בבניין מאייר בשדרות רוטשילד בתל אביב - השפעות תוכנית מחיר למשתכן נראות כמו חלום רחוק.

ובכל זאת, גם כדי למכור דירת פנטהאוז עם בריכה חצי אולימפית, חדר כושר פרטי, ג'קוזי במרפסת וחדר יינות צריך להשקיע מאמץ. חברת ברגרואין רזידנטיאל, יזמית מגדל מאייר, השקיעה אלפי שקלים באירוע שקיימה היום (ה') במטרה לקדם את מכירת הדירה האחרונה בפרויקט, אחרי ש-140 דירות כבר נמכרו. תג המחיר של הדירה, שמתפרשת על פני שתי קומות, עם מעלית פנימית: 75 מיליון שקל.

פנטהאוז דומה במגדל נמכר בעבר ב-85 מיליון שקל. מחירי כל הדירות בפרויקט הסתכמו ב-85-10 מיליון שקל. מתוך עשר דירות פנטהאוז שנמכרו, היו מי שבחרו לחבר שני פנטהאוזים ליחידה אחת גדולה.

שיווק דירת היוקרה נעשה משימה לא פשוטה בתקופה שבה נרשמת ירידה חדה במספר הדירות שנרכשו על ידי משקיעים תושבי חוץ. קשיים נוספים הם ההיחלשות הדרמטית של היורו והליש"ט בשנתיים האחרונות, ובמידה פחותה גם של הדולר, לצד הכבדת המיסוי על תושבי החוץ - שממוסים כיום אוטומטית כמשקיעים.

הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר
הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר

קושי נוסף למצוא קונה בסביבה היקרה גם כך של שוק הנדל"ן הוא שורה של הוראות חדשות של המפקחת על הבנקים, חדוה בר, שנוגעות לפתיחת חשבונות בנק על ידי תושבים זרים - באופן שמרחיק משקיעים גם משוק הנדל"ן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

למרות הקשיים האלה, מנכ"ל חברת ברגרואין רזידנטיאל, יגאל צמח, מדגיש כי רוכשי דירות יוקרה הם "אנשים שכסף לא מהווה אתגר עבורם. יש ברשותם מאות מיליוני שקלים והם לא מוכנים להתפשר על פחות מפנטהאוז ברוטשילד".

הפנטהאוז במגדל מאייר
בריכת השחייה במגדל מאיירצילום: עמית גושר
הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר

הוא ציין כי במהלך שיווק הדירות נתקל לא אחת בדרישות נוספות שהרוכשים לא היו מוכנים להתפשר עליהם - החל מסוג הריצוף, שעשוי להעלות את מחיר הדירה במאות אלפי שקלים; וכלה בדרישה להזרמת מים מלוחים בבריכה החצי אולימפית במגדל.

"לקנות מדיה ולשפוך כסף לחינם לא מייצר תשואה חיובית וזאת לא הדרך למכור פנטהאוז מהסוג הזה", אומר צמח. "אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים בשיווק דירות יוקרה ובדירה עצמה. הפעם, מכיוון שמדובר בדירה אחרונה, הבניין כולו מאוכלס וכל המתקנים בבניין פועלים - החלטנו להלביש את הדירה עד הפרט האחרון, ולאפשר לרוכש להגיע עם מזוודה. כדי שהדירה תתאים לסטנדרט הגבוה ביותר השקענו בפנטהאוז הזה מיליוני שקלים בעיצוב ובריהוט. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו לדייר בצורה המדויקת ביותר בעיצוב ובמיקום, והגימקים לא מעניינים".

הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר
הפנטהאוז במגדל מאייר
הפנטהאוז במגדל מאייר צילום: עמית גושר

למרות ההצהרות הללו, אירוע קידום המכירות לא היה חף מגימיקים. דוגמן ודוגמנית נשכרו כדי לדמות את החיים הטובים בפנטהאוז. את רוב הבוקר הם בילו בג'קוזי שבמרפסת עם שמפניה - וזה עוד הכסף הקטן. בעיצוב הפנים הושקעו יותר מ-3 מיליון שקל ובמטבח לבדו כ-750 אלף שקל. גם יצירות האמנות שפזורות בחללים המשותפים בבניין, בהם הלובי וטרקלין הפגישות, מוערכים במיליוני שקלים.

זמן השיווק של דירות יוקרה בסדרי גודל כאלו ארוך מזמן השיווק הממוצע של פרויקטים רגילים, שכן לוקח זמן רב יותר להגיע לקהל היעד הרלוונטי ולעניין אותו בנכס. חלק לא מבוטל מהרוכשים לא מתגוררים בארץ - ועדות לכך היא הגעתם של מתווכים מרוסיה, צרפת, סן פרנסיסקו וניו יורק לארוע.

מגדל מאייר בתל אביב )במרכז(. לתת מענה לאנשים ספציפיים מאוד
מגדל מאייר בשדרות רוטשילדצילום: עמית גושר

מי שירכוש לבסוף את הפנטהאוז היוקרתי במגדל יהפוך לשכנם של כמה שמות בולטים בעולם הכלכלה שכבר רכשו דירות בבניין, בהם אייל ולדמן, מייסד מלאנוקס; אמנון שעשוע, ממייסדי מובילאיי; ונאט רוטשילד, מצאצאי הברון שעל שמו נקראת השדרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker