פינוי-בינוי בנווה שרת בת"א: אקרו נדל"ן תקים 370 דירות

כיום ישנן 128 דירות במבנים ותיקים, שבמקומם יוקמו שני מגדלים ושני בניינים נמוכים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם הצנחנים - הדמיה של גמר הפרויקט
מתחם הצנחנים - הדמיה של גמר הפרויקטצילום: משרד אדריכלים כנען-שנהב

חברת אקרו נדל"ן נבחרה על ידי בעלי הדירות בשכונת נווה שרת בתל אביב להקים פרויקט פינוי-בינוי ב"מתחם הצנחנים". במסגרת הפרויקט צפויים להיהרס 8 מבני שיכון ותיקים ובהם 128 דירות ברחובות הצנחנים ובית אל בשכונה, ובמקומם תקים החברה 370 דירות לצד שטחי מסחר.

החברה נבחרה על ידי בעלי הדירות באמצעות הליך בחירה שערכו עבורם חברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, אשר נשכרו לייצג את בעלי הדירות מול מוסדות התכנון והיזמים. הליך בחירת היזם בוצע לאחר שהחברות מטעם הדיירים קידמו את תוכנית בניין העיר שעל פיה צפוי הפרויקט להיבנות.

על פי התוכנית, שערך האדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים, בשטח בן 11 הדונמים יוקמו שני מגדלים בני 25 קומות, ושני בניינים נוספים בני שבע קומות כל אחד. תמהיל הדירות ינוע בין 2.5 לשבעה חדרים, וכן יכלול דירות פנטהאוז. מלבד הדירות יכלול הפרויקט 800 מ"ר של שטחי מסחר בקומת הקרקע, וגינה בחצר פנימית.

אקרו נדל"ן, שזכתה במכרז לביצוע הפרויקט, מצויה בבעלות משותפת של צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי – המשמש גם מנכ"ל. "אנו גאים מאוד בעובדה שהדיירים בחרו בנו להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית במתחם", אמר יעקובי. "בזכות גודלו של המתחם והיקף הפרויקט שיוקם בו, הוא יטביע חותם באזור ויהווה את הקטר של שכונת נווה שרת המתפתחת".

שכונת נווה שרת בתל אביבצילום: עופר וקנין

מנהלת הפרויקט מטעם בעלי הדירות, האדריכלית גלי דולב השותפה בווקסמן גוברין גבע אמרה כי "הליך הוצאת המכרז לבחירת יזם לפרויקט מקסם את התמורה לשני הצדדים. היזם מקבל לידיו תכנית מאושרת, לאחר שעברה את אישורי הועדות וכך הסיכון שלו, שלרוב נובע מחוסר ודאות, פוחת. ככל שהסיכון של היזם פוחת, גדלה התמורה עבור בעלי הדירות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית ואחד מבעליה אמר כי הפרוייקט קודם על פי "מודל חברתי שבו בעלי הדירות הם היוזמים את ההליך ושותפים מרכזיים בו. בלוח זמנים קצר. לאחר התארגנות 95% מבעלי הדירות, הגשתה ואישורה של התב"ע למתחם ופרסום מכרז מוצלח נבחר יזם מצויין שיפעל לקידום ומימוש הפרויקט".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker