אלדר השקעות חתמה על אופציה לרכישת קרקע בנווה שאנן

האופציה תהיה תקפה לחצי שנה ובמהלכה תנסה החברה לגבש קבוצת רכישה שתתגורר בבניין של 23 דירות

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

חברת אלדר השקעות חתמה על אופציה לרכישת קרקע בלב שכונת נווה שאנן בתל אביב בכ-19 מיליון שקל. האופציה תהיה תקפה לחצי שנה ובמהלכה תנסה החברה לגבש קבוצת רכישה שתתגורר בבניין של 23 דירות. הקרקע נמצאת ברחוב יסוד המעלה 27 וניתן להקים בו גם יחידה מסחרית הפונה לרחוב. הרחוב נמצא במרחק רחובות ספורים מגינת לוינסקי ובסמוך לחורבות התחנה המרכזית הישנה, עליה מקודם בימים אלו פרויקט המתפרש על שטח של 78 דונם. המתחם כולל עירוב שימושים של תעסוקה, מגורים ומסחר במגדלים רבי קומות, תוך שילוב עתידי של קווי רכבת הקלה באזור.

בשנים האחרונות ניתנו היתרי בנייה ליותר מ-30 פרויקטים בשכונת נווה שאנן, שירחיבו את מספר יחידות הדיור באזור ויחדשו את השטחים הציבוריים והמסחריים. גם להקת המחול בת שבע מקדמת בחודשים האחרונים יוזמה משותפת עם עיריית תל אביב בנוגע להקמת קמפוס אומנות ומופעים חדש, שיוקם במקום מושבה במרכז סוזן דלל בנווה צדק. על הפרויקט אמון דיויד אדאג'יה, האדריכל שתיכנן את המוזיאון האפריקאי-אמריקאי בוושינגטון, מרכז סטיפן לורנס בלונדון, המנציח קורבנות פשעי שנאה, ועוד פרויקטים מוערכים רבים בעולם בעלי ערך חברתי בהרבה מהמקרים. כך גם הבחירה בשיתוף הפעולה עם להקת המחול בת שבע, העיד אדאג'יה בראיונות שנתן.

דירת 2 חדרים עם חניה תוצע בפרויקט החל מ-1.647 מיליון שקל; דירת פנטהאוז בת 4 חדרים על שטח של 82 מ"ר ו- 23 מ"ר מרפסת תוצע החל מ-3 מיליון שקל; ודירות דופלקס גג בשטח של 92 מ"ר עם מרפסות גג בשטחים של עד 58 מ"ר ובמחיר של החל מ-3.25 מיליון שקל. לפי ההערכות, עסקות בעבור דירת שלושה חדרים חדשה בנווה שאנן - שבמארס 2015 הסתכמה במחיר ממוצע של 1.4 מיליון שקל, עלתה במארס השנה ל-2.5 מיליון שקל.

קבוצת הרכישה בנווה שאנן היא החמישית שמגבשת אלדר השקעות הבנייה, כשהיא ממלאת אחר קריטריונים שהגדיר פורום לשכת עורכי הדין של קבוצה מפוקחת. הקריטריונים מבקשים להסדיר את הפיקוח ולהגביר את השקיפות בין חברי הקבוצה, הרוכשים והיזם. בנוסף לכך, קבוצת הרכישה מייצרת ודאות בין יושבי הפרויקט לגבי השימושים הצפויים בדירות (השקעה או מגורים) ומי יהיו שכניהם.

כיום, רבים מדיירי השכונה הם מהגרי עבודה ומסתננים. לפי רשות האוכלוסין וההגירה, בתל אביב לבדה בסוף מאי 2016 נרשמו כ-17 אלף מסתננים, לעומת 20 אלף מסתננים ביתר יישובי הארץ. עם זאת, מינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב העריך בינואר 2016, לבקשת מרכז מחקר ומידע של הכנסת, שבתל אביב יש 60 אלף זרים, בהם מסתננים, מבקשי מקלט, ועובדים זרים, ומרביתם נמצאים בשכונות דרום העיר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

רו"ח עדי דנה, מנכ"ל אלדר השקעות, "בשנים האחרונות נווה שאנן עוברת תהליך של התחדשות והאזור זוכה לפיתוח מרכז תעסוקה מטרופוליני שיצור מקומות תעסוקה חדשים. כבר היום אנחנו מזהים בשכונה שינוי בתמהיל האוכלוסייה בשכונה באמצעות קהלים חדשים ורכישת דירה חדשה כיום בשכונה פותחת חלון הזדמנויות שצריך לנצל לפני שהמתחם צפוי לעבור תהליך של התחדשות והמחירים יזנקו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker