גלנט: משרד השיכון והבינוי שוקל הקלות בארנונה למפוני תוכנית פינוי-בינוי

במקרים רבים בתוכניות פינוי-בינוי סובלים דיירים, שאמורים לשפר את רמת החיים, מפגיעה הנגרמת מעלויות גבוהות של ועד בית וארנונה בהשוואה לדירות הקודמות אותן פינו

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהוד מונוסון
יהוד מונוסון

משרד השיכון והבינוי שוקל מתן הקלות בארנונה לדיירים שעוברים לדירות גדולות משהחזיקו בעבר, במסגרת תוכניות בינוי-פינוי-בינוי. שר השיכון והבינוי יואב גלנט, שנכח היום (ג') בטקס חניכת בניין חדש של חברת אזורים והריסת רב הקומות הראשון ברחוב העצמאות ביהוד, אמר כי יש לסייע לדיירים שהוצאותיהם השוטפות על מגורים גדלות כתוצאה מהמעבר.

במקרים רבים בתוכניות פינוי-בינוי סובלים דיירים, שאמורים לשפר את רמת החיים, מפגיעה הנגרמת מעלויות גבוהות של ועד בית וארנונה בהשוואה לדירות הקודמות אותן פינו. לדברי גלנט, "שיפור מגורי הדיירים הינה מטרה חשובה ונמשיך לקדם פרויקטים אלה, אך נוודא לצד זאת שהמעבר אינו מכביד עליהם באופן משמעותי. על כן, אנו בוחנים לסייע להם באמצעות הקלות בארנונה".

כיום, מועצה מקומית רשאית להעניק למחזיק בדירת פינוי-בינוי במסלול מיסוי הנחה בדמי הארנונה עד ארבע שנים ממועד הכניסה לדירה החדשה, אך אין מפתח המחייב את הרשויות לנהוג כך או התערבות ופיקוח ממשלתי בפרויקטים. 

הפרויקט ביהוד מצטרף ליוזמת בינוי-פינוי-בינוי פרטיות אחרות שאותן מבקש לעודד ולקדם המשרד בעצמו, גם על ידי הנחות במחירי הקרקע. אם ההקלות בארנונה עליהן מדבר גלנט ייצאו לפועל, תתאפשר השתלבות נוחה ומידתית של תושבי שכונות מוחלשות בתוך אזורים חזקים יותר בשכונה, מה שיוכל לגוון ולשפר את התמהיל החברתי בערים רבות.

בתוכניות בינוי-פינוי-בינוי, בניית הבניין החדש אליו עוברים הדיירים נעשת בטרם נהרס הבניין הישן, מה שאמור להקל על ההתקשרות בין היזם לדייר. הבניין החדש כולל 91 יחידות דיור ובתום ההריסה של הבניין הישן, בן 53 שנים, יוקם בניין מגורים נוסף שיהיו בו 91 דירות נוספות במגוון גדלים, ויושלם הפיתוח הסביבתי שיכלול גינה שתחבר בין הבניינים. יעלה מקליס, ראש עיריית יהוד מונוסון, מסרה כי: "תוכניות פינוי בינוי, כמו גם הסכם הגג המתהווה שצפוי לקדם דיור בר השגה בעיר, הינם חלק מתכנית מתאר כוללת המבטיחה תכנון נכון של העיר לטווח ארוך".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker