לגור ליד המפלצת: אשטרום תקים בירושלים פרויקט השכרה ארוכת טווח בן 450 דירות

היום הודיעה "דירה להשכיר" על זכיית החברה במכרז להקמת הפרויקט, עם הצעה של 176.6 מיליון שקל עבור הקרקע ■ הפרויקט בסמוך לגן המפלצת יכלול ארבעה מגדלים בני 18 קומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית הפרויקט בירושלים
הדמיית הפרויקט בירושלים

חברת הבנייה אשטרום זכתה במכרז שפירסמו חברת הדיור הממשלתית "דירה להשכיר" ורשות מקרקעי ישראל, לבניית פרויקט השכרה ארוכת טווח בירושלים. כך הודיעה היום (ה') דירה להשכיר. עבור הקרקע תשלם אשטרום 176.6 מיליון שקל.

מתוך 450 דירות שתבנה החברה במתחם "הדסה הקטנה" שבשכונת קרית היובל בירושלים, 388 ייועדו להשכרה לאורך 20 שנה לפחות, ואת היתר תוכל החברה למכור במחירי השוק באופן מיידי. מיקומו של הפרויקט בסמוך לאתר הירושלמי הידוע "גן המפלצת". על פי התכנון של האדריכל יגאל לוי, הדירות ייבנו בארבעה בניינים בני 18 קומות כל אחד. עוד כוללת תוכנית הבנייה במקום זכויות לבניית 6,000 מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה.

מחברת דירה להשכיר נמסר כי בסך הכל ניגשו שמונה חברות למכרז, בהן דונה, אפריקה ישראל, שפיר הנדסה, אזורים, אביב – סלע קפיטל, שיכון ובינוי, מנרב וקרן הדיור להשכרה "מגוריט" שהגישו הצעה משותפת.

בדומה לכלל הפרויקטים של דירה להשכיר, ייהנו דיירי הפרויקט מיציבות וודאות לגבי תקופת השכירות ועלותה, דירות מגורים בסטנדרט חדיש, מפרטי גמר ותחזוקה ברמה גבוהה. בתום תקופת ההפעלה בת 20 שנים, יהיה היזם רשאי למכור את הדירות בשוק החופשי.

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לויצילום: עופר חן

זהו המכרז הרביעי להקמת פרויקט מגורים להשכרה ארוכת טווח בו זוכה חברת אשטרום, מתוך שמונה בסך הכל שהוכרזו בהם הזוכים עד כה. כעת צפוי הפרויקט בירושלים להצטרף לפרויקט הגדנ"ע שבונה בימים אלה החברה בדרום תל אביב ואשר כולל 350 דירות להשכרה, לפרויקט לבניית 348 דירות (מחציתן להשכרה) בשכונת נאות פרס בחיפה, ולפרויקט בן 136 הדירות שצפויה החברה לבנות בשכונת המשתלה בצפון תל אביב .

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי אמר כי "השתתפות טובי היזמים בהליך המכרז בהדסה הקטנה בירושלים, מעידה על הבעת אמון של יזמים בפרויקטים של דיור להשכרה.  לציבור השוכרים יתאפשר לגור בפרויקט לשכירות ארוכת טווח, בלב איזור הביקוש, בשכר דירה קבוע, רבע מהדירות במחיר מפוקח, ביטחון וודאות, והרבה שקט נפשי". 

שר האוצר משה כחלון אמר כי "תוצאות המכרז מוכיחות את הצורך הציבורי בהיצע גדול של דירות לשכירות ארוכת טווח. לצד תכנית "מחיר למשתכן", פיתוח שוק מוסדי להשכרה ארוכת טווח הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. אנו מתכוונים להמשיך ולהקצות קרקעות בכדי להגדיל את היצע הדירות להשכרה ארוכת טווח בכל רחבי הארץ".

רמי נוסבאום, יו"ר אשטרום, מסר: "אנו שמחים על הזכייה בפרויקט הדיור להשכרה בקרית יובל שבירושלים. פרויקט דיור זה לטווח הארוך מצטרף לשלושה פרויקטים נוספים, בהן זכתה החברה בשנתיים האחרונות במתחם המשתלה בתל אביב, מתחם הגדנ"ע ביפו ובחיפה. פעילותה הענפה של אשטרום בתחום ההשכרה לטווח ארוך ממחישה את הסינרגטיות ואת יכולות הקבוצה לתכנן, להקים ולממן, כמו גם לנהל את הנכסים ולהחזיק בהם לתקופה ארוכה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker