פרויקט ענק לרבוע נדל"ן בתל אביב: תקים מגדלים בהשקעה של 1.2 מיליארד שקל

החברה רכשה 70% מהפרויקט ותקים לצד יזמים נוספים מתחם מסחר, משרדים ומגורים בשני מגדלים בני 37 ו-40 קומות בבית מוטורולה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית פרויקט "מגדלי יצירה" בתל אביב
הדמיית פרויקט "מגדלי יצירה" בתל אביב

רבוע כחול נדל"ן, שבשליטת מוטי בן משה, הודיעה כי היא חוברת ליזמים נוספים לצורך הקמתם של שני מגדלים בני 37 ו-40 קומות במתחם "בית מוטורולה" בתל אביב - שברחוב תוצרת הארץ. השותפים הנוספים הם קבוצת סופרין, קבוצת וייס,GF נדל"ן ובולטהאופ השקעות. על פי ההסכם שנחתם, תהיה רבוע כחול בעלת כל קומות המשרדים והמסחר בפרויקט, ושותפה בחלקים שווים עם יתר השותפים בקומות המגורים, מה שהופך אותה לבעלת כ-70% מהפרוייקט. סך ההשקעה בפרויקט נאמדת ב-1.2 מיליארד שקל.

הפרויקט, בתכנון משרד האדריכלים יסקי מור סיוון אדריכלים, יוקם על מגרש של כ-6.5 דונם ברחוב תוצרת הארץ 5 בתל אביב, וכאמור הוא יכלול 2 מגדלים: המגדל הדרומי בן 37 קומות, יכלול 26 קומות משרדים מעל לקומת קרקע מסחר, שיהיו בבעלות מלאה של רבוע נדל"ן; מעליהן יוקמו 42 דירות מיוחדות ב-11 קומות, שבהן תחזיק רבוע נדל"ן במחצית מהבעלות, בעוד יתר השותפים יהיו בעלי המחצית השנייה.

המגדל הצפוני יהיה גבוה יותר, בן 40 קומות, והוא יוקצה למגורים בלבד. רבוע נדל"ן תחזיק במחצית מהזכויות עליו. הוא יכלול כ-350 דירות של 5-2 חדרים, דירות פנטהאוז בגדלים שונים ובתמהיל מגוון ושטח מסחרי בקומת הקרקע. השיווק של המגדל הצפוני החל לא מכבר - וכבר נרשמו למעלה מ-100 רוכשים לקומות התחתונות, שהצטרפו לקבוצת רכישה. עם כניסתה של רבוע נדל"ן לפרויקט יתחדש השיווק במתכונת יזמית, הכוללת ערבויות חוק מכר.

מהדיווח של רבוע כחול לבורסה, עולה עוד כי רבוע מגורים תעמיד לקבוצות סופרין, וייס, GF נדל"ן ובולטהאופ השקעות הלוואות למימון חלקן בהון העצמי - שהן נדרשות להעמיד בהתאם להסכם. ההלוואות והריבית בגינן בתוספת מע"מ יוחזרו לרבוע מתוך חלקם של השותפים במקדמות על חשבון הרווחים מהפרויקט, וזאת בתוך 12 חודשים ממועד קבלת טופס אכלוס (טופס 4) לבניינים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker