מסתמן: מטרו-רייל תעתור נגד זכיית MTS במכרז הרכבת בת"א

כך נודע ל-TheMarker; מטרו-רייל תטען כי בהליך המכרזי - ובראש ובראשונה בכתב הערבות של MTS למדינה - נפלו פגמים

שרון קדמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון קדמי

מכרז הרכבת הקלה בתל אביב עומד להגיע לבית המשפט, וכנראה להישאר בו לתקופה לא קצרה. ל-TheMarker נודע כי המפסידה במכרז, קבוצת מטרו-רייל, צפויה להגיש בימים הקרובים עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי נגד החלטת ועדת המכרזים ולפיה קבוצת MTS היא הזוכה.

בנוסף היא תטען כי שיטת הכרייה שהציעה MTS היא בעייתית וכי קיימים פגמים מהותיים בהסכם ההתקשרות בינה לבין מפעיל התחבורה הבינלאומי של הקבוצה, חברת HTM ההולנדית.

בנוסף תטען מטרו-רייל כי הקרונות ש-MTS עתידה לספק - סופר-קומבינו מתוצרת סימנס - עדיין לא הוכיחו עצמם בעולם ואף סבלו מקשיי הסתגלות במקום היחיד בהם הופעלו, בודפשט שבהונגריה. זאת ועוד, לטענת מטרו-רייל, MTS הציעה כ-70 קרונות, לעומת 90 שהציעה מטרו-רייל, דבר שלא יאפשר את הפעלת הרכבת הקלה לפי דרישות המדינה במכרז.

הגעתו של המכרז לבית המשפט עשויה לעכבו לזמן ממושך. אם בית המשפט יידרש לבחון את ההיבט המקצועי במכרז, הדבר עשוי לעכב את יישומו לתקופה ארוכה. אם בית המשפט יבחן את סבירות ההחלטה של ועדת המכרזים, ההליך צפוי להיות קצר הרבה יותר, שכן לטענת מקורות משפטיים, ההחלטה שקיבלה ועדת המכרזים היתה סבירה ביותר.

מקורות מטעם המדינה אמרו: "החלטת ועדת המכרזים יצוקה מבטון. המדינה לא תהסס לתבוע את מטרו-רייל בגין הנזקים שייגרמו לה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בין השותפים במטרו-רייל התגלעה מחלוקת נוקבת בנוגע להגשת העתירה. השותפים הישראלים, שיכון ובינוי וחברת אשטרום, נטו שלא ללכת לבית המשפט, ואילו השותפות הבינלאומיות, בהן יצרנית הקרונות והקטרים אלסטום, חברת התחבורה קונקס וחברת התשתיות הגדולה בעולם ואנסי - התעקשו על הגשת העתירה. מטרו-רייל החליטה לפנות לבית המשפט לאחר שקיבלה לידיה את מסמכי המכרז, בעקבות פנייה לבית המשפט.

בתחילת ינואר הודיעה ועדת המכרזים על זכייתה של MTS, שבראשה עומדת חברת אפריקה ישראל, במכרז להקמת הרכבת הקלה בתל אביב.

MTS הציעה כי מענק ההקמה שתקבל מהמדינה יהיה 7.1 מיליארד שקל, לעומת 7.5 מיליארד שקל שהציעה מטרו-רייל. מדובר בפרויקט הגדול ביותר שקודם אי פעם בישראל, שהיקפו כ-10 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker