כחלון: "מביע צער ואכזבה עמוקה מהחלטת בג"ץ; נמשיך להיאבק למען הצעירים"

שר האוצר פנה הערב ליו"ר ועדת הכספים כדי לחדש את הליך החקיקה של החוק למיסוי דירה שלישית שהליך אישורו נפסל על ידי בג"ץ ■ בסרטון שהעלה לדף הפייסבוק שלו, התייחס כחלון לפסיקה, ואמר: "עשרות אלפי זוגות צעירים התאכזבו היום מההחלטה"

צבי זרחיה
משה כחלון
משה כחלוןצילום: עופר וקנין

שר האוצר משה כחלון הביע היום (א') צער על החלטת בג"ץ לבטל את החוק למיסוי הדירה השלישית. בהמשך הוא אף פנה ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), כדי לחדש את הדיונים של ועדת הכספים בחוק על מנת לחוקקו מחדש.

בסרטון שהעלה לדף הפייסבוק שלו, אמר כחלון כי "אני מביע צער ואכזבה עמוקה מהחלטת בג"ץ לבטל את מס דירה שלישית, ואני בטוח שיש אתי עשרות אלפי זוגות צעירים שהתאכזבו היום מההחלטה. זה לא הקושי הראשון - כבר עברנו הרבה קשיים - עם בעלי ממון, עם בנקים, עם מוסדות פיננסים ואינטרסנטים שרוצים שמחירי הדירות יעלו והזוגות הצעירים יתרחקו מדירה. אבל אני מתחייב כאן. אנחנו נמשיך להיאבק במשקיעים. לא יעלה על הדעת שאדם יחזיק 4, 5, או 6 דירות ולאחר לא יהיה אפילו החלום לדירה. נמשיך להיאבק למען הצעירים בכל הדרכים העומדות לרשותנו".

יצויין שבמאי 2017 הודיע כחלון בעקבות הצעת בג"ץ להסכמתו להחזיר את החוק לוועדה כי לא יסכים לעשות כן. יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) אמר באחרונה שאם בג"ץ יורה להחזיר את החוק לוועדת הכספים, ואם כחלון יבקש להחזירו, אזי נתניהו הורה לו לגייס רוב בעד החוק.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker