אושר להפקדה בוותמ"ל: תוכנית פארק איילון לבניית 1,876 דירות באור יהודה

500 דירות נוספות בתוכנית, המשתרעת על רבע משטחה הנוכחי של אור יהודה, יוקצו לדיור מוגן

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור יהודה
אור יהודהצילום: עופר וקנין

הוותמ"ל, בראשות היו"ר החדש אריאל יוצר, אישרה היום (ד') להפקדה תוכנית להקמת 2,400 דירות בחלקה הדרומי-מערבי של אור יהודה, בסמוך לנחל איילון.

התוכנית, שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) באמצעות האדריכלים אילן אייזן זאב עמית ז"ל, תחומה ב-1,800 דונם המצויים כיום בשטחה המוניציפלי של אור יהודה ומהווים רבע ממנו. שכונת רמת פנקס ודרך 461 נמצאות מצפון לתוכנית, נחל איילון נמצא מדרומה, ממזרח יש שטח בנוי השייך לאור יהודה וממערב נמצא מתחם בזק-צומת מסובים.

במסגרת התוכנית יוקמו 1,876 דירות ו-500 יחידות לדיור מוגן. כמו כן מוצעת הקמתו של אזור תעסוקה חדש בהיקף של 560 אלף מ"ר, אזור מסחר בהיקף של 140 אלף מ"ר, ופארק שייתן מענה לבעיות הניקוז האזוריות שצפויות עקב התוכניות הרבות שמקדמת הוותמ"ל בבקעת אונו.

עדיאל שמרון, מנהל רמ"י, הסביר כי התוכנית היא חלק מהסכם הגג באור יהודה, שמצטרף לשורה ארוכה של הסכמים בלב אזורי הביקוש ועם השיווקים האינטנסיביים מהווה את הפתרון הנכון למשבר הנדל"ן. השכונה החדשה, המשלבת מגורים ותעסוקה, תסייע לקדם את צמיחתה של העיר והפיכתה למוקד משיכה לזוגות צעירים ולמחוסרי דיור המבקשים לגור במרכז הארץ".

במרכז שכונת המגורים המתוכננת יהיה ציר מרכזי שבו יוקמו מגדלים בני 17 קומות, תוך עירוב שימושים למגורים, מסחר, דיור מיוחד ומבני ציבור. לעומת זאת, אזורי המגורים הסמוכים לבינוי הקיים באור יהודה (אשר מאופיין בבניה נמוכה) תוכננו לגובה של 6 קומות, ובחלקה המערבי של התוכנית מוצע בינוי בגובה של 10 קומות. לאורך הרחובות הפנימיים של השכונה יוקמו מבנים של עד שתי קומות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

באזור התעסוקה מוצע בינוי של 8-7 קומות, ובסמיכות לשכונת המגורים הקיימת מוצע בינוי של עד 4 קומות.

ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה, אמרה כי "אור יהודה הופכת להיות המרכז של המרכז ומשנה פניה באופן מואץ. התוכנית החדשה כוללת פארק ענק, אזור תעשייה שימשוך אליו רבים וכמובן שכונת מגורים שתיבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ותהיה לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר בגוש דן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker