פאנגאיה מנהלת משא ומתן לרכישת 2.5 דונם בתל אביב מאקירוב ב-60 מיליון דולר

על פי תוכנית בנייה עירונית - הקרקע מותרת לשימוש לצרכי מגורים ומסחר; חלקה של החברה בעסקה לא יעלה על 60%; מדובר בשטח יוקרתי באחד העם שלא נמצא לו קונה במשך שנתיים - בעיקר בשל תג מחיר גבוה; אקירוב הצליח להוציא בית שעמד על הקרקע מרשימת השימור והרס אותו

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברת פאנגאיה, הנמצאת בשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מנהלת משא ומתן עם קבוצת רוכשים, לרכישת קרקע השטח של 2.5 דונם במרכז תל אביב ב-60 מיליון דולר.

התב"ע של הקרקע מתירה בנייה של מגדל מגורים ושטחי מסחר ומשרדים. מדובר בחטיבת קרקע המוחזקת על ידי שני בעלים שונים. אקירוב מחזיק ב-1,900 מ"ר ברחוב אחד העם 24-26 ומשפחת בנין מחזיקה במגרש הצמוד אליו, בשטח 600 מ"ר. מלבד התוספת בשטח המגרש גם מוסיף לעסקה את הגישה היוקרתית לרחוב רוטשילד.

הקרקע הזו, נמצאת על המדף בשנתיים האחרונות, אך טרם נמצא לה מוכר. גורמים בשוק הנדל"ן מעריכים כי המחיר הגבוה שנדרש בעבורה היה המכשול בסגירת עסקאות בעבר.

על קרקע השייכת לאקירוב שכנו בעבר שני בתים היסטוריים לשימור: בית אדלר ובית גילוץ. בית גילוץ הוצא מרשימת השימור בעקבות התנגדות שהגיש אקירוב ונהרס לפני שנתיים. בית אדלר נותר כמבנה לשימור. השימושים המותרים בקרקע הם למטרות מגורים ומסחר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker