השכונה החדשה ביפו - מנותקת ומוקפת כבישים

התוכנית היא היכן שהיה בעבר מגרש הכדורגל של קבוצת מכבי יפו. לפי התוכנית, השכונה צפויה להיות מובלעת מבודדת, ללא מעבר ישיר בינה לבין סביבתה - ברכב או ברגל

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יפו
מירב מורן
מירב מורן

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב נתנה תוקף לתוכנית בנייה של שכונת מגורים חדשה בדרום תל אביב. התוכנית שאושרה היא בשטח של 160 דונם באזור יפו, היכן שהיה בעבר מגרש הכדורגל של קבוצת מכבי יפו. לפי התוכנית, המכונה ברשומות "מכבי יפו", השכונה צפויה להיות מובלעת מבודדת, ללא מעבר ישיר בינה לבין סביבתה — ברכב או ברגל.

בשטח מתוכננות 1,450 יחידות דיור בבניינים של 8–15 קומות עם חזיתות מסחריות. היקף שטח המסחר המתוכנן הוא 3,300 מ"ר, רובו ברחובות שלבים ונס לגויים. הבניינים הגבוהים (15 קומות) מתוכננים לאורך רחוב שלבים, המיועד להיות רחוב מסחרי. בצד המערבי של התוכנית, סמוך לשדרות ירושלים, יקומו מבנים בגובה של עד 8 קומות. המגרשים במתחם עדיין לא יצאו לשיווק.

התוכנית כוללת מבני ציבור ופעולות שימור של שני בתי באר עתיקים מהמאה ה–19. הבתים לשימור נמצאים כיום במגרשים בבעלות העירייה, והם יישארו בבעלותה גם בתום הפיתוח. הם מיועדים לשימושים ציבוריים ומסחריים שייקבעו בעתיד, ובתנאי שלא יפגעו בכללי השימור הקבועים בתוכנית.

התכנית הוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב־יפו, שהן הבעלים הקרקע, ונערכה על ידי משרד ברעלי־לויצקי־כסיף אדריכלים.

ממינהל התכנון נמסר כי הבנייה במתחם נועדה "ליצירת חיבור בין שכונות המגורים הקיימות". ואולם בחינה של תשריטי התוכנית באתר המינהל מגלה כי המתווה הנוכחי שלה אינו פותרת את בעיית הניתוק בין השכונות החדשות לבין השכונות הוותיקות של יפו. הבנייה אפילו לא מחברת את השכונה העתידית לשכונת תל כביר הסמוכה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

גם התוכנית להפיכת רחוב שלבים לרחוב מסחרי עלולה להתקשות להתרומם, בהיעדר חיבור שייצור תנועה בינו לבין השכונה החדשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker