מדד מחירי הדירות שומר על יציבות: בחצי השנה החולפת עלה בפחות מ-1%

במאי חלה עלייה של 0.1%, ובמהלך השנה כולה חלה עלייה של 4.5%. גם הפעם שינתה הלמ"ס את נתוני החודשים הקודמים בדיעבד, באופן ש"הקפיץ" את המדד כלפי מעלה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
בניינים
צילום: עופר וקנין
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם היום (ו') בסמוך לפרסום מדד המחירים לצרכן, עלה באופן מינורי - 0.1% - במהלך מאי האחרון. עם זאת, מדובר בנתון ראשוני, הנתון לשינויים במהלך שלושת החודשים הקרובים.

לאחר שנתיים רצופות של עלייה בנתוני מדד מחירי הדירות, החל מאוקטובר 2016 מראה המדד יציבות יחסית. בחצי השנה שבין נובמבר 2016 למאי 2017, חלה עלייה בשיעור של 0.85% בלבד במחירי הדירות. עם זאת, בשל העובדה שבחודשים שקדמו לתקופה זו היו עליות המחיר חדות יותר, סך העלייה השנתית במחירי הדירות על פי המדד (מאי 2016 עד מאי 2017) עומדת על 4.5%.

בלמ"ס מדגישים כי נתוני שלושת החודשים האחרונים המתפרסמים הם ארעיים (הפעם מדובר בנתונים לגבי מארס, אפריל ומאי), וכי ייתכן שישתנו. הניסיון מלמד כי אכן אלה כמעט תמיד משתנים, כפי שממחיש גם המדד הנוכחי.

זאת כאשר לצד פרסומם, מדד מאי (עלייה של 0.1%) תוקנו כלפי מעלה הנתונים לגבי מדדי חודש פברואר וחודש מארס, באופן שהוסיף 0.2% עליית מחיר עבור כל אחד משני החודשים. בפברואר מורה הנתון המעודכן על עלייה של 0.2% במקום 0. ולגבי מארס מורה הנתון על עלייה של 0.6% במקום 0.4%.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker