מענקים של עשרות מיליונים לשמונה רשויות יעודדו בנייה על קרקע פרטית מרובת בעלים

במענקים בהיקף כולל של עד 20 מיליון שקל זכו רחובות, ירושלים, גני תקווה ועכו במסלול המיועד למגזר הכללי, ושפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן במסלול יישובי המיעוטים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כפר קאסם. נוסחת המענקים מנציחה ואף מחריפה את הפערים
כפר קאסםצילום: עופר וקנין

שמונה רשויות מקומיות זכו בקול הקורא שפירסמה דירה להשכיר - החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, לתקצוב תכנון למגורים על קרקע פרטית מרובת בעלים. כך הודיעה היום (א') החברה. היקפם הכספי המצטבר של המענקים עשוי להגיע עד 20 מיליון שקל. בהתאם לתנאי הקול הקורא, התכניות הזוכות יקבלו סיוע כספי לקידום תכנון בהיקף של עד 90% מעלויות התכנון או עד שלושה מיליוני שקלים.

הגשת ההצעות נעשתה בשני מסלולים, האחת המיועד לכלל הרשויות, והשני ליישובי מיעוטים. במסלול המיועד לכלל הרשויות זכו עיריות רחובות, ירושלים, גני תקווה ועכו, ואילו  במסלול יישובי המיעוטים זכו שפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן.

מדירה להשכיר נמסר כי במסלול הכללי כוללות התכניות הזוכות כ-8,800 דירות ומעל לחצי מיליון מ"ר תעסוקה, וביישוביי המיעוטים יקודמו תוכניות בסך כולל של לפחות 12,400 יחידות דיור ויותר מ-800 מטר מ"ר תעסוקה. "בכל התוכניות, החברה תפעל ותסייע לקידום התכנון במוסדות התכנון ועד לאישורן. החברה תעביר את המימון בהתאם לאבני דרך שתיקבענה בהסכם פרטני מול כל רשות זוכה".

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי אמר כי ״מטרת הקול הקורא היא לסייע לרשויות מקומיות לקדם תכניות על קרקעות פרטיות ולשחרר חסמים, במקומות בהם רשויות מקומיות מתעכבות ובמקומות בהם יש ריבוי בעלים המקשה על התכנון. העובדה כי רשויות מקומיות רבות פנו לחברה בהליך תחרותי על מנת לממן תוכניות טובות גם על קרקע פרטית, מצביעה על הפוטנציאל הגדול הטמון בתכנון מגורים גם על קרקעות פרטיות באזורי הביקוש".

בתוך כך, פירסמו בשבוע שעבר דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל מכרז לבניית פרויקט חדש להשכרה ארוכת טווח בשכונת תל גיבורים בחולון. במסגרת הפרוייקט צפוי להיבנות פרויקט בן 42 דירות להשכרה, רבע מהן במחיר מופחת.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker