נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

המועצה הארצית דחתה היום (ג') את ההצעה לשנות את ייעודה של הקרקע בה בנוי המרכז המסחרי ירקונים מצפון לפתח תקווה, והותירה על כנה את ההכרזה על השטח כקרקע חקלאית. בכך נענתה המועצה לפנייה חריגה בחריפותה שהוציא אמש המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד ארז קמיניץ, בה הזהיר כי החלטה על ביטול ההכרזה, אשר אמורה היתה להוביל להכשרת הבנייה הבלתי חוקית הנרחבת במתחם, תהווה "הפרה בוטה ומפורשת של שלטון החוק".

משמעות ההחלטה היא ביטולה הכמעט מוחלט של האפשרות כי המרכז, אשר נגדו צווי סגירה והריסה שיפוטיים, ימשיך לפעול לאורך זמן. על פי החלטת בית משפט השלום בכפר סבא ממאי האחרון, אמור המרכז לסגור את שעריו כבר ב-1 בספטמבר, ללא דחיות נוספות. עם זאת, בשבועות הקרובים צפויים היזמים בהם חברת הכשרת היישוב, שבבעלות משפחת נמרודי, ואיש העסקים עמוס לוזון, לערער לבית המשפט המחוזי, שייתכן ויעניק ארכה נוספת לפעילות המקום.

הדיון בנושא החל בדברים שנשא יו"ר המועצה אביגדור יצחקי, אשר העלה בדיון הקודם את ההצעה לבטל את ההכרזה על המתחם כקרקע חקלאית. יצחקי חזר על עמדתו, כי למרות הפרת החוק החמורה במקום, יש צורך לדאוג להמשך פעילותה התקינה של תחנת הרכבת "סגולה" אשר צמודה למרכז, ואשר נשענת על תשתיותיו, ולהעדיף שיקול זה.

עם זאת, אמר יצחקי, כי לאור הטענות שהועלו כלפיו במהלך השבועות האחרונים, לפיהם הוא בעל קשרים עם עמוס לוזון, ועל אף שכיום אין בין השניים קשר ולכן אין מניעה משפטית כי ישתתף בדיון - הוא מעדיף שלא לקחת בו חלק. לאחר צאתו, המשיך האדריכל ירון טוראל ממינהל התכנון לנהל את הדיון. הדיון נפתח בחוות דעת שנתן קמיניץ למועצה, הפעם בעל פה, בה תאר את מתחם ירקונים כהפרת החוק החמורה ביותר הקיימת כיום במדינה בתחום התכנון והבנייה.

בעקבות הדברים עלו שתי הצעות להצבעה: האחת של ראש המועצה האזורית לב השרון ויו"ר מרכז המועצות האזוריות עמיר ריטוב, אשר הציע לדחות את המשך הדיון לישיבה הבאה, שבה יוצג הפתרון שמגבשת רכבת ישראל להנגשת התחנה לציבור הנוסעים על אף סגירת המרכז; את ההצעה השנייה העלתה נציגת משרד המשפטים במועצה, עו"ד כרמית יוליס. היא קראה לדחות כבר היום את ההצעה לבטל את ההכרזה על השטח כחקלאי, ולצד זאת לבקש ממשרד התחבורה ורכבת ישראל להציג את הפתרון במקום בישיבת המועצה הבאה. בהצבעה שנערכה גברה הצעת יוליס עם 16 תומכים לעומת שלושה בלבד להצעת ריטוב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker