ברשימת גני האירועים הלא חוקיים – אולם שאושר על ידי ביהמ"ש העליון

לפני כחודשיים דחה הרכב של שלושה שופטי עליון בקשה של המדינה להוצאת צו הפסקת פעילות נגד אולם ה"רויאל גארדן" הסמוך לצומת ירקונים בפתח תקוה ■ עובדה זו לא מנעה מהיחידה לאכיפת דיני מקרקעין לכלול את המקום ברשימת גני הארועים הלא חוקיים ■ היחידה בתגובה: "אי חוקיות ההיתר עומדת בעינה"

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו

לאחר שהבוקר (ב') פירסמה היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה, הפועלת במשרד האוצר, רשימה של 22 גני אירועים הפועלים ללא היתר בנייה, מסתבר כי אחד הידועים שבגנים הכלולים ברשימה – רויאל גארדן הפועל בסמוך לצומת ירקונים בפתח תקוה, דווקא ניצח לאחרונה את המדינה בבית המשפט העליון, לאחר שזו ביקשה להוציא נגדו צו הפסקה שיפוטי.

בתאריך ה-5 לאפריל השנה דחה הרכב בן שלושה שופטים בהם ניל הנדל, יצחק עמית ואורי שהם בקשת ערעור שהגישה המדינה על פסיקה קודמת לטובת גן הארועים, של בית המשפט המחוזי מחוז מרכז.

במסגרת ההליך טענה המדינה כי על אף שאין מקום לפתיחה בהליכים פליליים כנגד בעלי הגן, הרי ששני היתרי הבניה שעל פיהם נבנה, ניתנו לו שלא כחוק. עוד נטען כי השטח הנו קרקע חקלאית מוכרזת, אשר אותה מייעדות רשויות התכנון לפתח כריאה ירוקה גדולה ומרכזית – דבר אשר אינו מתאפשר בשל הפעילות המסחרית הענפה אשר התפתחה בסביבת צומת ירקונים – אשר הגן הוא חלק ממנה.

מנגד טען בא כוחם של בעלי האולם עו"ד ירון קוסטליץ כי גן האירועים ובעליו הסתמכו על היתרים שהוועדה המקומית נתנה להם על בסיס חוות-דעת משפטיות של היועצות המשפטיות של העירייה, ולכן לא ביצעו עבירה כלשהי. עוד טען כי כי כעשרים שנים ידעו כל רשויות המדינה על ההיתר לשימוש מסחרי שניתן לרויאל גארדן על יסוד חוות הדעת של היועצות המשפטיות של הוועדה המקומית, ולא פצו פה ומצפצף.

 "שתיקה זו מוכיחה כשלעצמה שגם הרשויות סברו שההיתר שניתן לגן האירועים היה כדין, ולא היה נכון לבקש עכשיו - אחרי כל כך הרבה שנים שבהם הסתמכו הבעלים על ההיתרים שניתנו להם כדין – להפסיק את השימוש המסחרי ולפגוע בזכות הקניין שלהם", טען.

השופטים דחו כאמור את עמדת הפרקליטות ואפשרו את המשך פעילות אולם האירועים. לאור זאת נשאלת השאלה מדוע נכלל הרויאל גארדן ברשימת הגנים אשר פועלים שלא כחוק, שפורסמה כיום.

מהיחידה הארצית לאכיפת דיני מקרקעין נמסר בתגובה: "יחידת האכיפה של משרד האוצר מצאה כי היתר הבנייה של האולם ניתן בניגוד להוראות התוכנית. בית המשפט העליון לא דחה טענה זו אלא קבע כי יש לנקוט בהליך משפטי אחר. משמעות הדברים: אי חוקיות ההיתר עומדת בעינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker