בעלי דירות מבקשים מבג"ץ דחייה בתשלום מס הדירה השלישית

בעקבות העתירות שהוגשו לבג"ץ נגד החוק, הודיעה רשות המסים כי ניתן יהיה להגיש את הדיווח עד ל-30 ביוני. אך שלושה שבועות לפני מועד זה - ובג"ץ טרם פירסם פסק דין

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שופטי בג"ץ בדיון על החוק
שופטי בג"ץ בדיון על החוקצילום: אמיל סלמן
צבי זרחיה

עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת ביקשו מבג"ץ להורות על דחיית מועדי דיווח ותשלום לרשות המסים, למי שבבעלותו 3 דירות ויותר. המועד הראשוני לדיווח ולתשלום לרשות המסים, במסגרת "חוק מסוי ריבוי נכסים", הוא 30 ביוני 2017. כ-3 שבועות לפני המועד, עדיין לא ברור גורלו של החוק, לנוכח שורה של עתירות שנדונות בבית המשפט העליון. בג"ץ קיים דיון בעתירות ב-9 במאי 2017, אבל טרם פירסם פסק דין.

יועז וברקת, המייצגים קבוצת אזרחים בעלי 3 דירות, ביקשו מבית המשפט להורות על דחייה נוספת במועד הדיווח לרשות המסים, ועל דחייה במועד ביצוע התשלום למשך 90 יום, כלומר, עד ל-30 בספטמבר 2017, או עד למתן פסק דין בעתירות - המוקדם מביניהם.

הם הסבירו כי "הדחייה האמורה מתבקשת, נוכח העובדה שמועד הדיווח והתשלום לרשות המסים הולך ומתקרב, נוכח העובדה שבידי העותרים בעתירה אין כל ידיעה באשר למועד שבו אמור להינתן פסק הדין של בית המשפט, ונוכח העובדה שעם מתן הצו על תנאי בעתירות, אבדה חזקת החוקתיות של חוק מס ריבוי דירות".

השופטת מרים נאור הורתה למדינה להשיב בתוך שבוע האם היא מוכנה לדחייה של 90 יום או עד להחלטת בג"ץ בעניין.

לפי החוק שהתקבל בסוף 2016, מועד הדיווח על ידי מי שיש לו 3 דירות ויותר נקבע ל-31 במארס 2017. בעקבות העתירות לבג"ץ נגד החוק, הודיעה רשות המסים ב-15 במארס 2017 כי ניתן יהיה להגיש את הדיווח עד ל-30 ביוני 2017.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בדיון שנערך בעתירות נגד חוק מסוי ריבוי נכסים ב-9 במאי 2017, הציעו נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, והיועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, להחזיר את החוק לוועדת הכספים, על מנת שתחוקק אותו מחדש. המדינה, באמצעות פרקליטות המדינה, מתנגדת לכך. בכנסת מעריכים שאם החוק יוחזר על ידי בג"ץ לדיון מחודש של ועדת הכספים ומליאת הכנסת, אזי לא יהיה רוב בכנסת לחוקקו מחדש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker