קבינט הדיור אישר: המדינה תקדם בניית אלפי דירות - גם בקרקעות פרטיות

על פי ההחלטה תוכל דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור והשכרה, לתכנן בקרקעות מרובות בעלים שבהן איש מהבעלים אינו מחזיק בלמעלה ממחצית מהשטח - ובלבד שהתוכנית תכלול לפחות 750 דירות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלון, יצטרך להכריע
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קבינט הדיור, בראשותו של שר האוצר משה כחלון, אישר הבוקר (ב') החלטה המרחיבה את סמכויותיה של החברה הממשלתית דירה להשכיר, ולפיה תחל החברה לקדם תוכניות בנייה גם בקרקעות פרטיות מרובות בעלים, ולא רק בקרקעות מדינה. זאת, על מנת להאיץ הליכי תכנון בקרקעות מרובות בעלים, שההליכים התכנוניים בהן נחשבים למורכבים ואיטיים במיוחד.

על פי לשון ההחלטה, דירה להשכיר רשאית לתכנן בקרקע פרטית ובלבד שמדובר בתוכנית הכוללת 750 דירות לפחות, וכי אין בעלים שאינו גוף ציבורי המחזיק בלמעלה מ-15% משטח הקרקע. ההחלטה אף מסייגת את התנאי האחרון שהוצב, וקובעת כי בכפוף לאישור מיוחד של הוועדה לתכנון ולפיתוח, שהרכבה זהה לזה של מטה הדיור במשרד האוצר בראשותו של אביגדור יצחקי, תוכל החברה לתכנן במתחמים שבהם מגיע שיעור הבעלות של מחזיק בודד עד ל-50%: "אישור כאמור יינתן ובלבד שהוכח לוועדה כי ללא התערבות הממשלה תכנון השטח לא יבוצע, וזאת בין היתר בשל מורכבות תכנונית גבוהה של המתחם, חוסר עניין או חוסר יכולת של הרשות המקומית להגיש את התוכנית, סכסוך בין בעלי הקרקע, או בשל המורכבות בבעלות בקרקע".

ההחלטה מתקנת החלטת קבינט קודמת שהתקבלה בדצמבר 2016, אשר הסמיכה את דירה להשכיר לתכנן במתחמים שבהם שיעור הבעלות של מחזיק יחיד הוא עד 5% בלבד, וזאת לאחר שבחברה הגיעו למסקנה כי קיים מאגר מצומצם למדי של קרקעות שעבורן ההחלטה רלוונטית.

כמו כן, מסמיכה ההחלטה הנוכחית את דירה להשכיר לקבוע את עקרונות התכנון בכל תוכנית ותוכנית, ובכלל זה את שיעור הדירות שיוקצו להשכרה ארוכת טווח - שקידומה בשוק הדיור הוא המטרה המקורית אשר לשמה הוקמה החברה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker