אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

עמותת איכות חיים לרמת השרון (אחל"ה) עתרה לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב המחוזי בדרישה לבטל את החלטת ועדת הערר הארצית מלפני כשלושה חודשים, שאישרה את התוכנית להקמת כ-23 אלף יחידות דיור על שטחי תעש רמת השרון.

בעתירה נטען כי התוכנית מקדמת נדל"ן על חשבון בריאות הציבור, פוגעת במאות אלפי התושבים בערים הסמוכות, ועתידה לגרום למגה-פקק בשרון. העמותה הגישה את העתירה באמצעות עו"ד דני אברבנאל ואידן רגב ממשרד עורכי דין יגאל ארנון.

העתירה הוגשה נגד ועדת המשנה לעררים במועצה הארצית לתכנון ולבנייה, הוועדה המחוזית המשותפת, תעש השרון ורשות מקרקעי ישראל. לטענת העותרים, "בקרקעות מתחם תעש קיימים זיהומים חמורים. על כך אין מחלוקת. זיהומים אלה טומנים בחובם סכנות חמורות לבריאות הציבור. גם על כך אין מחלוקת. נכון לעת הזו אין בפני המדינה נתונים מקיפים ואמינים על היקף הזיהום, וממילא אין יכולת להעריך את הסיכונים הטמונים בהם וגם לא אפשרות להתוות את האסטרטגיות והשיטות לטיפול בהם תוך בחינה של עלות מול תועלת. תכנון מתחם תעש הוא תכנון ללא עובדות ונתונים רלוונטיים".

בעתירה נטען עוד כי גם בנושא התחבורה לא עמד בפני הוועדות לתכנון ולבנייה תשתית מידע מספקת. "וכי כיצד הוועדה המחוזית המשותפת - וגם ועדת הערר בעקבותיה - יכולות לאשר את התוכנית, בשעה שלא ידוע להן אלה השפעות תחבורתיות נועדות לה - לא לגבי תחום התכנית ולא לגבי סביבותיה? כיצד הן יכולות להחליט אם הקפי הבנייה והפיתוח המוצעים הם אפשריים? כיצד הן יכולות להחליט, לאילו חטיבות קרקע להכווין אילו יעדים?", נאמר בעתירה.

הדמיית מתחם תע"ש, רמת השרוןצילום: רשות מקרקעי ישראל
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker