לאור מחאת הסטודנטים: דיון נוסף בפרויקט היוקרה שמקדמים במעונות מילמן

הוועדה המחוזית ת"א תקיים מחר את הדיון; אגודת הסטודנטים מחתה על ההחלטה לצמצם את מספר המיטות המוצעות לסטודנטים מ-252 ל-200 בלבד, ומבלי שהיזמים יחוייבו בפיקוח על המחירים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעונות בית מילמן ברמת אביב
מעונות בית מילמן ברמת אביבצילום: מוטי מילרוד

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז תל אביב צפויה לקיים מחר (ב') דיון חוזר בהחלטתה, שלפיה יאושר מיזם מגורי היוקרה ברמת אביב, שמקדמת קופת הפנסיה של הסוכנות היהודית יחד עם קבוצת אנשי עסקים פרטיים, באזור בבניין שמאכלס כיום מעונות סטודנטים. זאת לאחר שהחלטת הוועדה מחודש פברואר לאשר את הפרוייקט, הביאה חלק מחברי הוועדה לדרוש דיון חוזר.

כיום מתגוררים במתחם הידוע כ"מעונות מילמן" 252 סטודנטים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, המשלמים שכר דירה מוזל של 1,030 שקלים בחודש. בהחלטתה מחודש פברואר האחרון קבעה הוועדה המחוזית כי מספר המיטות יצומצם ל-200 בלבד, וכלל לא התייחסה לשאלת הגורם אשר אמור לנהל את המעונות, או לסוגיית הפיקוח על המחיר. צמצום מספר המיטות נקבע למרות גידול משמעותי בכלל השטח הבנוי של הפרוייקט, כאשר לצד מתחם המעונות שישופץ צפוי להיבנות בניין מגורים בן 16 קומות ו-90 דירות.  

את הבקשה לדיון החוזר הגישו חברי הוועדה לבקשת אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב – המנהלת בחודשים האחרונים מאבק נגד הפרוייקט, הצפוי לחסל את מתחם המעונות המוזל. בנייר עמדה שהעבירה יו"ר האגודה, שי צ'רני, לקראת הדיון מחר, ביקרה בחריפות את התוכנית שאושרה על ידי הוועדה, והעלתה שורת תהיות לגבי ההגיון העומד מאחוריה.

"מדוע בתקופה בה ממשלות ישראל וכל מערכות התכנון פועלות להרחבת פתרונות הדיור להשכרה, ומתקשות למצוא פתרונות במרכזי הערים, מאשרת הוועדה הפחתה של מיטות המיועדות לסטודנטים בבית מילמן מ-252 כיום ל-200 בלבד?", שאלה. "מדוע הוועדה המחוזית אינה מקבלת החלטות שיוודאו כי המיטות שאושרו ליזמים למעונות סטודנטים, אכן ישמשו למתן פתרון מגורים לסטודנטים מחתך סוציו-אקונומי נמוך כפי שקורה כיום? מדוע הוועדה המחוזית אינה מקבלת החלטות נדרשות, שיוודאו כי יתקיים פיקוח מצד מוסד אקדמי מוכר לגבי שמירת זכויות הסטודנטים במעונות, והמשך הפעלתם לאורך השנים על פי אינטרס סטודנטיאלי?"

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker