רמי לוי רכש את חלקה של ב. יאיר בחברת נדל"ן ירושלמית המחזיקה בקרקע בדרך חברון

לוי הזרים לחברה 15 מיליון שקל, שחלקם שימשו להחזר הלוואה שקיבל מב. יאיר וחלקם לרכישת השליטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> איש העסקים רמי לוי, מבעלי רשת שיווק השקמה, מרחיב את עסקיו הנדל"ניים בירושלים. ל-TheMarker נודע כי לפני כשבוע הזרים לוי לחברה 15 מיליון שקל ונהפך לבעל השליטה היחיד בש.ב.ח שער לירושלים, חברה משותפת שהיתה בבעלותו ובבעלות ב.יאיר.

מדובר בשני מגרשים, בשטח של 2.5 דונם ו-4.5 דונם, שנרכשו בין מאי 2005 לאוגוסט 2006 על-ידי שלוש חברות: רמי לוי שיווק השקמה, ב. יאיר ואוטו חן. מאוחר יותר מכרה אוטו חן את זכויותיה בקרקע. ייעוד המגרש בשטח של 4.5 דונמים הוא לצורכי מסחר, תעשייה ומלאכה ואפשר להקים בו כ-10,000 מ"ר בנוי. המגרש השני, בשטח של 2.5 דונמים, מאפשר הקמה של כ-11 אלף מ"ר בנוי. תוקפו של הייעוד למלונאות פג בינתיים.

במהלך השנים ניסו הצדדים לשנות את ייעוד התב"ע החלה על המקרקעין, לצורך איחוד שני המגרשים, ביטול ייעוד המקרקעין למסחר ושינויו למגורים. בנובמבר 2006 הגישו שתי החברות תוכנית לשינוי התב"ע, אך עד היום לא התקבלה החלטה בוועדה המקומית בעיריית ירושלים.

לוי מתכוון להמשיך בתוכנית המקורית ולפעול לשינוי ייעוד הקרקע למגורים, לצורך בניית 240 יחידות דיור שיתחלקו בין ארבעה בניינים עם 60 יחידות דיור, בשטח של 100-140 מ"ר ליחידה. כל יחידה תוצע למכירה לפי תחשיב של כ-3,000-3,500 דולר למ"ר. אם תאושר התוכנית, הרי שהעסקה שביצע לוי משקפת מחיר מינימום לקרקע בסך של כ-125 אלף שקל בלבד ליחידת דיור.

לוי אישר את הפרטים, אך ציין כי בין היתר, ישקול גם להשאיר את ייעוד הקרקע במתכונתו הנוכחית, לצורכי מסחר ותעשייה. "אני לא יודע אם מדובר במחיר מציאה, אף אחד לא מבטיח לי שאכן יאושרו 240 יחידות דיור לבנייה. נכון להיום התב"ע היא מסחרית, ובמקביל אני בודק אפשרות להקים במקום מרכז מסחרי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker