שכירות לטווח ארוך: אשטרום תקים פרויקט של 136 דירות בצפון תל אביב

עבור הקרקע בשכונת המשתלה תשלם החברה 165 מיליון שקל. במסגרת הפרויקט תקים ארבעה בניינים בני 7 קומות מגורים מעל מפלס מסחרי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיית הפרויקט
הדמיית הפרויקטצילום: יח"צ

החברה הממשלתית לקידום דיור להשכרה, "דירה להשכיר", הודיעה הבוקר לחברת הבנייה אשטרום על זכייתה במכרז לבניית פרוייקט בן 136 דירות להשכרה ארוכת טווח בשכונת המשתלה בצפון תל אביב. עבור הקרקע תשלם החברה 165 מיליון שקל.

זהו המכרז השלישי להקמת פרוייקט השכרה ארוכת טווח שבו זוכה אשטרום במהלך השנתיים האחרונות, ובימים אלה בונה החברה פרוייקט בן כ-350 יח"ד בחיפה (מהם 184 דירות להשכרה), ופרוייקט נוסף בן 350 דירות להשכרה במתחם הגדנ"ע בדרום תל אביב.

למכרז שבו זכתה החברה הוגשו שמונה הצעות, בהן של החברות מנרב ומגוריט (במשותף), אפריקה ישראל, שפיר הנדסה, גיא ודורון לוי, אזורים, אביב–רוגובין ודונה.

פרויקט "דירה להשכיר במשתלה" ממוקם ברחוב משה וילנסקי. במסגרת הפרויקט יקים היזם ארבעה בנייני מגורים בני שבע קומות מעל חזית מסחרית בשטח של 1,500 מ"ר, כל זאת על שטח בן שישה דונמים. הפרויקט ישווק לציבור במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר, לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, 25% מהן עבור זכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק.

בתום תקופת ההפעלה בת 20 שנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר כי "השתתפות טובי היזמים במכרז מעידה על הבעת אמון בפרויקטים של דיור להשכרה". לוי ציין כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש בהם שהם, מודיעין ואור יהודה. "כל אלו מגדילים את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרים אלטרנטיבה אטרקטיבית לטווח ארוך". שר האוצר משה כחלון אמר כי "דיור להשכרה לטווח ארוך הוא מרכיב חשוב בפתרון משבר הדיור, בכוונתנו להשקיע מאמצים גדולים להגדלת היצע יחידות הדיור להשכרה באופן משמעותי".

בשבוע שעבר הגיש צוות עבודה של "הקונגרס החברתי" - התארגנות אזרחית של 30 ארגוני החברה האזרחית מתחום הדיור, דו"ח המלצות בנושא שכירות לשר כחלון. הדו"ח הדגיש את הצורך בהגדלת מאגר הדירות המיועדות להשכרה ארוכת טווח, מעבר להיקף שאותו מקדמת כיום המדינה באמצעות "דירה להשכיר", שעד כה פירסמה מכרזי שיווק קרקע בהיקף של כ-3,000 דירות.

"הבעיה הגדולה ביותר כיום בשוק השכירות היא היעדר יציבות לשוכרים", נכתב בדו"ח. "אף שנראה כי קיים ביקוש למוצר זה (שכירות ארוכת טווח; נ"ב) וסביר כי קיים גם היצע של משכירי דירות שרואים בנכס שלהם השקעה לטווח ארוך, הרי עדיין כמעט שאין בנמצא חוזי שכירות ארוכי טווח - וזה למעשה כשל שוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker