אלקטרה צריכה רכשה מעיריית ראשל"צ 51 דונם בצמוד לאיילון ב-185 מיליון שקל

המדובר בקרקע אותה חוכרת החברה מידי העירייה קרוב ל-50 שנה, ובה נמצא מפעל המזגנים של החברה ■ על פי תוכנית שאושרה באחרונה ניתן יהיה לבנות בקרקע 5 מגדלי משרדים בני 20 קומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתחם איילון בראשון לציון
מתחם איילון בראשון לציוןצילום: הדמיה: משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון

מועצת העיר ראשון לציון אישרה בשבוע שעבר הסכם למכירת שטח בן 51 דונם, באזור התעשייה "מתחם איילון", לחברת אלקטרה מוצרי צריכה עבור 185 מיליון שקל. המדובר בקרקע בצפון-מערב העיר שחוכרת אלקטרה מידי העירייה קרוב ל-50 שנה, מאז 1970. על הקרקע נמצא מפעל המזגנים של החברה, עובדה שאיפשרה את רכישת המתחם בפטור ממכרז.

"מתחם איילון" ממוקם בצמוד לנתיבי איילון ממערב, לרחוב משה דיין מצפון, ובסמוך לתחנת רכבת "משה דיין", בה צפויים לעבור בעתיד שלושה קווי רכבת קלה. שטחו הכולל של המתחם הוא 513 דונם, ובימים אלה נבנה בו בית החולים החדש של אסותא.

באחרונה אושרה בעיריית ראשון לציון תוכנית חדשה למתחם, ובמסגרתה שונה ייעוד הקרקע מתעשייה ומלאכה לתעסוקה ומסחר. התוכנית קובעת שימושים לתעשייה עתירת ידע, משרדים, תעשיה קלה, מלאכה ומסחר, וכוללת תוספת זכויות בנייה שמכפילות את הזכויות שהיו קיימות עד כה - תוספת של 360 אלף מ"ר ל-400 אלף מ"ר הקיימים כיום.

בשטח שרכשה אלקטרה נמצא מפעל המזגנים של החברה, לצד מספר משרדים ומבנים נוספים בשטח כולל של 30 אלף מ"ר בנוי. התוכנית החדשה מגדילה את זכויות הבנייה בו, באופן שמאפשר לבנות בהיקף של 180 אלף מ"ר מעל פני הקרקע, מתוכם כ-160 אלף מ"ר לתעסוקה, 20 אלף מ"ר למסחר, וכ-80 אלף מ"ר נוספים של שטח תת קרקעי. על פי נספח הבינוי של התוכנית, בשטח הנרכש ניתן יהיה להקים 5 מגדלי משרדים בגובה של עד 20 קומות עם חזית מסחרית, וכן מספר מבנים נוספים בני 8 קומות, ובנייה תת קרקעית של עד 5 מפלסים מתחת לפני הקרקע.

זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, הסביר את המניעים לביצוע העסקה: "תקופת החכירה הנוכחית צפויה להסתיים בשנת 2021. חוסר הוודאות בדבר הארכת החכירה וכן בדבר גובה דמי החכירה, לנוכח השבחת הקרקע עקב אישורה של תוכנית חדשה, היו בין השיקולים המרכזיים שהביאו אותנו לרכוש את הקרקע.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"בעקבות הרכישה, לצד הנאה מפוטנציאל ההשבחה הרב של הקרקע בעתיד, תהיה לנו גמישות מרבית בכל הנוגע להמשך הפעלתו של מפעל המזגנים הנמצא במתחם, שימשיך לייצר בתפוקות שיא מוצרי מיזוג, הן לשוק המקומי והן לייצוא".

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר כי "ראשון לציון עשתה עוד צעד ענק בדרך להיותה מרכז העסקים החדש של ישראל. מועצת העיר אישרה ברוב מוחלט עסקת מכירה משמעותית במתחם איילון שמשמעותה תוספת של כ-180 אלף מ"ר של שטחי מסחר, משרדים והייטק אשר ישמשו כמקום תעסוקה לאלפי עובדים ויניבו לעירייה ארנונה בעשרות מיליונים מידי שנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker