תמ"א 38 באבן גבירול בת"א: שני בניינים חדשים ותוספת של 39 דירות

ועדת הערר המחוזית של ת"א לתכנון ולבנייה, דחתה ערעור שעיכב את הפרויקט בכ-13 חודשים, ובכך נתנה אור ירוק להקמת המבנים ■ זהו הפרויקט הראשון במסגרת תמ"א 38 הריסה ובנייה באבן גבירול

אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחוב אבן גבירול בתל אביבצילום: תומר אפלבאום
אריק מירובסקי

ועדת הערר המחוזית של תל אביב לתכנון ולבנייה, דחתה ערעור על תוכנית להקמת שני מבנים חדשים ברחוב אבן גבירול בתל אביב, ובכך איפשרה הקמת פרוייקט במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש). במסגרת פרוייקט זה ייהרסו שני בניינים ישנים ברחוב אבן גבירול 144 ו-146 ותחתם יוקמו 2 בניינים חדשים צמודים. את הפרוייקט תקים, ככל הנראה, חברת קרסו נדל"ן בעיר.

מדובר בבניית שני בניינים של 8 קומות כל אחד, מעל קומת מסחר, שבהם יוקמו כ-56 דירות במקום 17 הדירות הקיימות כיום. במסגרת התוכנית יתווספו 4.5 קומות לכל בניין, כך שבכל אחד מהמבנים ייבנו 28 דירות חדשות ו-7 חנויות בקומות הקרקע.

המערערים, בעלי חנות שנמצאת בקומת הרחוב של המבנה באבן גבירול 146, טענו בערר שהגישו כי לפי התוכנית החדשה אין ודאות שהחנות תישאר במקומה. כמו כן, דרשו את הגדלת שטח החנות ושינויים נוספים. הערעור עיכב את הפרויקט למשך כ-13 חודשים. ועדת הערר, בראשות עו"ד הילה סירוטה ליבנה, דחתה את טענות בעלי החנות ובכך נתנה או ירוק להקמת הפרויקט - שהוא הראשון במסגרת תמ"א 38 הריסה ובנייה באבן גבירול.

לדברי עו"ד זיו גרומן, מומחה להתחדשות עירונית המייצג את בעלי הדירות בפרוייקט, באבן גבירול 144 נאספו חתימות של למעלה מ-80% מהדיירים, ובאבן גבירול 146 תיאסף בימים הקרובים אותה כמות של חתימות. לדברי עו"ד גרומן מדובר בפרוייקט מבורך שאינו נמנה על תוכנית הרובעים של ת"א, ושמעיד על החשיבות בבחירת צוות מקצועי שיוביל את התהליך עבור הבעלים.

על פי ההערכות, באם הדברים יילכו כמתוכנן, המבנים הישנים צפויים להיהרס בתחילת 2018 והאיכלוס הצפוי של המבנים החדשים יהיה ב-2020. את הפרוייקט יזמו האדריכלים אדר סקר ויעל סאגה, שאף ריכזו את הבעלים והכינו את התב"ע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker