דניאלה פוסק נבחרה ליו"ר ועדת התכנון במחוז תל אביב

בסיומו של הליך מיון שארך שנה, אישר שר האוצר את המלצתה של ועדת המכרזים למנות לתפקיד הבכיר את מתכננת מחוז המרכז ■ פוסק שימשה בעבר אדריכלית העיר תל אביב ומהנדסת העיר הרצליה

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאלה פוסקצילום: מוטי מילרוד
נמרוד בוסו

בתום הליך מיון ארוך שנמשך שנה, נבחרה האדריכלית דניאלה פוסק לתפקיד היו"ר הבאה של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז תל אביב. בימים האחרונים אישר שר האוצר, משה כחלון, את המלצת ועדת המכרזים למנות לתפקיד את פוסק, המשמשת כיום בתפקיד מתכננת של הוועדה המחוזית של מחוז המרכז.

יו"ר הוועדה המחוזית של מחוז תל אביב הוא אחד התפקידים החשובים והיוקרתיים במערכת התכנון בישראל. אף ששטחו של מחוז תל אביב הוא הקטן ביותר מבין ששת המחוזות (הכוללים גם את מרכז, ירושלים, חיפה, צפון ודרום), זהו השטח היקר ביותר, המרכז כמויות אדירות של שטחי מסחר, תעסוקה ומוסדות מדינה. בהיבט הכלכלי, החלטות הוועדה המחוזית תל אביב הן בעלות החשיבות הגדולה ביותר מבחינה תכנונית. זוהי למעשה הוועדה שקובעת את מדיניות התכנון בתל אביב ובגוש דן — מבת ים בדרום ועד הרצליה בצפון ובני ברק במזרח.

למרות חשיבות התפקיד, מאז שיו"ר הוועדה הקודמת, גילה אורון, פרשה לגמלאות בסוף יוני 2016, תיפקדה הוועדה ללא יו"ר קבוע. יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים, דלית זילבר, שישמה בתקופה זו גם יושבת ראש זמנית של הוועדה המחוזית במחוז תל אביב.

המכרז לתפקיד פורסם אמנם שלושה חודשים לפני פרישת אורון, ועשרות הגישו את מועמדותם, אך מאז התנהל ההליך המכרזי בעצלתיים, ורק באוקטובר 2016 התחילה ועדת המכרזים, בראשות יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, להתכנס כדי לדון בבחירת המועמדים.

בפברואר צומצמה הרשימה לשני מועמדים סופיים — פוסק ומנהל תחום התכנון בחברה להגנת הטבע איתמר בן דוד — ובשבועות האחרונים הוחלט כי פוסק היא זו שתמונה לתפקיד.

לפוסק רקורד מרשים בתחום, עם שורה של תפקידים שמילאה לאורך הקריירה. היא למדה אדריכלות בהולנד, ושם גם התחילה את דרכה המקצועית כאדריכלית בעיריית דלפט. משם עברה לכהן בשורת תפקידים בעיריית תל אביב־יפו, וב–2002 נבחרה לאדריכלית העיר, תפקיד שמילאה שש שנים. ב–2008 נבחרה למשרת מהנדסת העיר הרצליה, וב–2012 התחילה את תפקידה כמתכננת הוועדה המחוזית של מחוז המרכז — הדרג המקצועי הבכיר של הוועדה.

בשנתיים האחרונות, מאז פרשה יו"ר הוועדה רות יוסף מתפקידה, ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד מונה לממלא מקום היו"ר, שימשה פוסק בפועל גם יו"ר הוועדה המחוזית של מחוז מרכז, שכן באב"ד כמעט שאינו פוקד את דיוני הוועדה, ומסתפק בשליחת נציג מטעמו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker