הראל במגעים לרכישת מלוא הבעלות על בית הראל ברמת גן ב-180 מיליון שקל

רכשה שלוש קומות של גיתם בבניין ב-65 מיליון שקל ומתכוונת לשלם לנכסים ובניין 115 מיליון שקל עבור חלקה במבנה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

חברת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים דיווחה לבורסה, כי חברת הבת שלה, הראל חברה לביטוח, רכשה מגיתם שלוש קומות משרדים בבית הראל. כמו כן, מנהלת החברה מגעים עם נכסים ובנין לרכישת חלקה בבניין ובחניון תמורת 115 מיליון שקל.

כמו כן, רכשה גיתם את קומות 13-11 בבניין, ומשרדיה השתרעו על 3,350 מ"ר. קבוצת הראל רכשה ב-2003 מאשטרום ופיבי את חלקן בבניין, כ-7,000 מ"ר ב-92 מיליון שקל, ששיקפו מחיר של 2,200 דולר למ"ר.

ההערכה היא, שבמסגרת העסקה הנוכחית, רכשה הראל מגיתם את שלוש הקומות שלה לפי 3,500 דולר למ"ר. המחיר, הגבוה בכ-15% ממחיר השוק של שטחי משרדים במתחם הבורסה, משקף השקעות רבות שביצעה גיתם בגימורים של משרדיה, ושעליהם דרשה תוספת במחיר.

כמו כן, נרכשו בעסקה 90 מקומות חנייה שהיו שייכים לגיתם, לפי כ-20 אלף דולר עבור מקום חנייה. בנוסף, נרכש גם חלקה של גיתם בשטחי המסחר, שבהם פועל, בין היתר סניף של ארקפה.

בכוונת הראל להעביר פעילויות של החברה שנמצאות כיום במקומות שונים, בהם ברחוב יבנה ובמגדל משה אביב, לבית הראל. גיתם תמשיך לאייש את המשרדים בבית הראל למשך תקופה של עד שנתיים, שבמהלכן יחפשו לעצמם משרדים חדשים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לנכסים ובניין חמש קומות בבניין וכ-120 מקומות חנייה, והמגעים עימה נמצאים במהלך מתקדם. על פי הודעת הבורסה של הראל, צפויה החברה לרשום רווח לפני מס מהעסקה בסך של 10 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker