עיריית ירושלים אישרה: קמפוס חדש יוקם עבור בצלאל במגרש הרוסים

בצלאל החדש יקום במגרש הרוסים בין היכל הגבורה ממזרח, בניין העירייה מדרום, רחוב גרוזנברג מצפון והכנסייה הרוסית ממערב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית הקמפוס החדש, כפי שהוצגה כבר ב-2013

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים, אישרה היום את תוכנית משכן האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל על מגרש הרוסים במרכז העיר, וזאת כחלק מתכנית העירייה  להתחדשות מרכז העיר. העירייה רואה בהשבת אלפי הסטודנטים מהאקדמיה בצלאל למרכז העיר נדבך חשוב בפיתוח העירוניות בירושלים.

בצלאל החדש יקום במגרש הרוסים בין היכל הגבורה ממזרח, בניין העירייה מדרום, רחוב גרוזנברג מצפון והכנסייה הרוסית ממערב. שטח התכנית 10,394 מ"ר והוא נמצא בבעלות מנהל מקרקעי ישראל, והוקצה על ידי המדינה לאקדמיה בצלאל.

השימושים המאושרים למגרש הם: שטח ציבורי פתוח, שטח מסחרי ושטח למלונות משולב במסחר. התכנית מאחדת את המגרשים השונים למגרש אחד ששטחו 9,177 מ"ר ולייעדו לשימוש למוסד אקדמי.

ראש העיר, ניר ברקת, אמר היום: "אקדמיית בצלאל מצטרפת לפרויקטים הנוספים שאנו מקימים במרכז העיר כמו קמפוס ירושלים לאומנות, מעונות הסטודנטים באגרון ועוד, כחלק ממגמת עיריית ירושלים למשוך צעירים אל מרכז העיר, לטובת חיזוק העסקים ומרכזי הבילוי והישארותם פה".

האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל" הוקמה בירושלים בשנת 1906 ברחוב שמואל הנגיד של היום. עם הזמן, המקום התפתח ולא היה יכול להכיל את כל הסטודנטים והמבקרים הרבים שפקדו אותו. בתחילת שנות ה-90 הוחלט להעביר את בצלאל להר הצופים. לפני כעשר שנים הוחלט להחזיר את בית הספר לעיצוב "בצלאל" למרכז העיר, במטרה להפוך את המוסד הוותיק והחשוב לחלק אינטגראלי מהווי מרכז העיר המתפתח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בשנים האחרונות התקשה הקמפוס בהר הצופים להכיל את כמות התלמידים, והצורך במקום יחד עם הרצון לאפשר לסטודנטים ללמוד ולפעול בסביבת עבודה עירונית, הכשירו את הקרקע להחזרתו של המוסד הוותיק למרכז העיר.

קמפוס בצלאל הנוכחי בהר הצופיםצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker