לראשונה: בנייני דירות בכפר שמריהו, שטחים חקלאיים יופשרו למגורים

בסך הכל מתוכננות להתווסף ליישוב 260 יחידות דיור, 88 מתוכן יהיו צמודות קרקע והיתר בבתי דירות שיוכלו להיבנות עד לגובה חמש קומות, וכן 700 מ"ר מסחר וכ-8,000 מ"ר שטחי ציבור

מירב מורן
מירב מורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דרור אלוני, ראש מועצת כפר שמריהו
דרור אלוני, ראש מועצת כפר שמריהוצילום: עזרא לוי

תכנית פיתוח לכפר שמריהו שהופקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב תאפשר ליישוב להתרחב מזרחה בבנייה חדשה - ולראשונה בתולדות הכפר תכלול גם בנייה של בתים משותפים. בסך הכל מתוכננות להתווסף ליישוב 260 יחידות דיור, 88 מתוכן יהיו צמודות קרקע והיתר בבתי דירות שיוכלו להיבנות עד לגובה חמש קומות, וכן 700 מ"ר מסחר וכ-8,000 מ"ר שטחי ציבור.

הבנייה מתוכננת בשטחים שהיום הם חקלאיים והתוכנית משנה את ייעודם למגורים, והיא נוגעת לאזור שרובו תחום בין רחוב השדות לנתיבי איילון. נתיבי איילון (כביש 20), שאליהם תוסט גם מסילת הרכבת, שכיום צמודה לבתי הכפר, מחלקים את שטח התוכנית המתפרשת בסך הכל על 1,200 דונם, לשני אזורים ובהם שני ייעודים שונים: ממזרח לנתיבי איילון יישארו שטחים פתוחים, שיוגדרו פארק פתוח. ממערב לאיילון, מתוכננת הבנייה החדשה, שם החלוקה תהיה בין אזור צפוני שבו יוקמו יחידות צמודת הקרקע עד למגרשים שבהם נמצאות כיום הווילות של תושבי מושב רישפון, ואילו בצד הדרומי, הקרוב יותר לתחנת הרכבת של הרצליה, מתוכננת הבנייה הרוויה.

בשטחים שבהם משתנה הייעוד יש ריבוי בעלויות. מחצית מהמגרשים הם בבעלות פרטית, והמחצית השנייה בבעלות ציבורית, הרוב של המדינה, ויש גם מגרשים של הקרן הקיימת לישראל. הקצאת זכויות הבנייה, שבאזור זה משמעותם כסף רב והכנסות לבעלים, תהיה בדרך של איחוד וחלוקה מחדש של המגרשים שבהם מתוכננות לקום יחידות הדיור.

התכנית נערכה על ידי משרד נעמה מליס אדריכלים. יוזמת התכנית היא רמ"י ומועצה מקומית כפר שמריהו.

בנייה בכפר שמריהו
בנייה בכפר שמריהוצילום: דודו בכר
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker