"הטיסה האזרחית הראשונה שתצא ב-1 במאי משדה דב תהיה היקרה בהיסטוריה"

ד"ר מיכאל שפטלר, ממנהלי הגוש הגדול, מזהיר כי הטיסה תעלה למדינה 7 מיליארד שקל ■ היום פנו המנהלים ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ דודי אמסלם, והבהירו כי אישור הצעת החוק לעיכוב פינוי השדה תוביל לביטול ההסכם עם המדינה

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס ארקיע
נמרוד בוסו

חמשת מנהלי הגוש הגדול הודיעו היום (א') כי אישור הצעת החוק לעיכוב פינויו של שדה דב לפחות עד 2019, שאושרה במליאת הכנסת בקריאה טרומית ביום רביעי האחרון, יוביל לביטול ההסכמים לפינוי שדה דב. זאת לאחר שבאותו היום שבו אושרה הצעת החוק שיזמו חברי הכנסת איציק שמולי ובצלאל סמוטריץ', דחה בג"ץ את בקשת המדינה לדחות את מועד הפינוי, אשר קיבל בעבר תוקף של פסק דין, והותירו קבוע ל-30 באפריל השנה.

הדברים נאמרו במכתב ששלחו המנהלים, עורכי הדין רחל זכאי, משה ליפקה, אליהו מינקוביץ, גלית רוזובסקי וד"ר מיכאל שפטלר, ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ דודי אמסלם, אשר צפוי לקיים השבוע דיון בהצעת החוק בוועדה.

המנהלים הלינו במכתבם על תמיכת הממשלה בהצעת חוק אשר מפרה את התחייבויות המדינה ואת הפסקת הטיסות במועד שקבע בית המשפט העליון, וציינו כי "כמתחייב מתפקידנו כנאמנים לשמירת זכויות בעלי הקרקע, נפעל לביטול ההסכמים עם המדינה, להפסקת הפגיעה בקניינם, ולתשלום ראוי עבור השימוש שנעשה בו רטרואקטיבית. כך יהיה עלינו לנהוג אף אם תקודם ותאושר חקיקה שזו משמעותה, וכך ננהג".

בשיחה עם TheMarker אמר ד"ר מיכאל שפטלר כי ביטול ההסכם עם המנהלים צפוי לעלות למדינה קרוב לשבעה מיליארדי שקל, על פי החישוב הבא: ארבעה מיליארד שקל הם שווי זכויות הבנייה שהעניקו בעלי הקרקע הפרטית שבה פועל שדה דב במסגרת ההסכם על מנת לתמרץ את הליך פינוי שדה; ועוד 158 מיליון שקל צפויים המנהלים לתבוע כדמי שימוש רטרואקטיביים בקרקע, החל משנת 2000, שאותם נמנעה המדינה מלשלם במסגרת ההסכמים שנחתמו. לאורך 17 שנה מדובר בסכום המגיע לכ-2.7 מיליארד שקל נוספים.

שדה דב

"עתה, כשבג"ץ אישרר את פסק הדין משנת 2016 והמועד הסופי להפסקת הטיסות האזרחיות הוא 30 לאפריל 2017, הרי הטיסה האזרחית הראשונה שתצא ב-1 למאי תהיה הטיסה היקרה בהיסטוריה, שכן היא תעלה למדינה למעלה משבעה מיליארד שקל", הבהיר שפטלר, "כנראה ששר האוצר מעוניין לקבוע שיא גינס".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עושים עבודתנו נאמנה

שר האוצר, משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

עוד התייחס שפטלר לפרסום אתמול ב-TheMarker לפיו בקרב הפקידות הבכירה ברמ"י ובאוצר קיים כעס על המנהלים, אשר סירבו להצעתו של כחלון להקים טרמינל זמני בחלקו הצבאי של שדה התעופה, ובכך פתחו את הדרך לחקיקת החוק בכנסת. "אם כבר, על הפקידות הבכירה באוצר וברמ"י לכעוס על יועציהם המשפטיים ששיכנעו אותם לא לקבל את הצעות המנהלים הצנועות, ושבביטחון עצמי מוגזם הבטיחו לפקידות הבכירה שיביסו את המנהלים בבג"ץ, ובכלל שהמנהלים יתקפלו.

בג"ץ קבע, לאחר שעיין באלפי עמודים שהוגשו על ידי כל הגורמים ולאחר ששמע את הצדדים, כי הצדק עם המנהלים ולא עם חברי הכנסת הפופוליסטים וחסרי האחריות. אז במקום שמשרד האוצר ומשרד ראש הממשלה יפנים זאת ויעשה הכל כדי למנוע את החקיקה, הם מדליפים חצאי אמיתות ועסוקים בלכעוס על המנהלים שעושים עבודתם נאמנה לטובת 3,000 בעלי הקרקע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker