הצעת חוק: פטור ממס דירה שלישית למי שלא יעלה את דמי השכירות 5 שנים

ח"כ מיקי זוהר, שגיבש את ההצעה יחד עם שמאי המקרקעין אהוד המאירי: "לקונה בחוק מס דירה שלישית גורמת להעלאת מחירי השכירות על ידי המשקיעים"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהרצילום: אמיל סלמן

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) הניח הבוקר על שולחן הכנסת הצעת חוק לתיקון חוק מס דירה שלישית. על פי ההצעה, שגובשה בסיוע שמאי המקרקעין ויו"ר לשכת השמאים לשעבר אהוד המאירי, בעל דירה שלישית שישכיר את דירתו לאותו השוכר למשך תקופה של חמש שנים לפחות במחיר קבוע צמוד מדד - יהיה פטור מהמס.

"מאחר שהממשלה עדיין איננה מסוגלת לספק פתרונות לדיור להשכרה, מוצע לתקן את חוק המיסוי על ריבוי דירות על ידי מתן פטור לכל בעל דירה שישכיר את דירתו לתקופה מינימלית של חמש שנים בדמי שכירות קבועים וצמודים למדד", נכתב, "הדבר יביא לוודאות בשוק השכירות, והדייר יהיה בטוח מפני פינוי והעלאת דמי השכירות לטווח מינימלי של חמש שנים. מאידך, בעל הדירה יהיה פטור מהמס וכפועל יוצא, עליית דמי השכירות עשויה להתמתן".

ח"כ מיקי זוהר: "מטרתו של חוק מיסוי דירה שלישית היא לצנן את שוק הדירות אך בטח שהוא לא הגיע לעולם כדי לפגוע בציבור שוכרי הדירות. לצערי נותרה לקונה בחוק, אשר גורמת להעלאת מחירי השכירות על ידי המשקיעים, ובפועל הם משיתים את המיסוי על השוכרים. הצעת חוק זו נועדה לעודד את בעלי הנכסים להשכיר את נכסיהם במחיר סביר ולטווח ארוך".

שמאי המקרקעין, אהוד המאירי, אמר כי "הממשלה מוכנה ביד אחת לסבסד ולעודד בנייה להשכרה, ומנגד, ביד השנייה מכה את מי שכבר השקיע בדירה להשכרה. הפתרון לכך פשוט מאוד ומצריך את קבינט הדיור לחשיבה מחוץ לקופסא כפי שעושה הצעת החוק המוצעת. אני קורא  לשר כחלון ולחברי הממשלה לא לעצור את החוק, ולאפשר לשוכרים מענה למצוקה שהתפתחה לאחרונה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker