אושרה תוכנית ל-2,500 דירות במערב הוד השרון - לצד שימור מתחם היסטורי

התוכנית שאישרה הוועדה המחוזית מרכז תכלול 185 דונם של שטחי ציבור, ובהם מתחם "בית הנערה" ההיסטורי ■ בעשור האחרון התנהל מאבק ציבורי להותרת המתחם כשטח פתוח

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם "בית הנערה" בהוד השרון
מתחם "בית הנערה" בהוד השרוןצילום: עופר וקנין

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז המרכז אישרה לפני שבועיים תכנית לבניית 2,450 דירות באזור כפר הדר שבמערב הוד השרון. התכנית מתפרסת על שטח של כ-620 דונם, כ- 185 מהם מוגדרים כשטחי ציבור. את התכנית יזמה הועדה המקומית הוד השרון, והיא תוכננה על ידי האדריכל עדן בר ממשרד בר-לוי.

מדוברות מינהל התכנון נמסר כי "התכנית ממוקמת מצפון לרחוב הפרדס ומדרום לרחוב הבנים, ושמה דגש על שילוב נחל הדר כציר ירוק ראשי בתוך המרקם העירוני. כמו כן במסגרת התכנית, יעשה חיבור בין פארק 'בית הנערה' לפארק ארבע עונות כחלק מרשת הפארקים העירונית". עוד נמסר כי התוכנית כוללת את שימורם של המבנים ההיסטוריים המצויים במתחם "בית הנערה", הכלול במתחם, וכן את העצים הוותיקים והצמחיה בשטחו.

"בית הנערה" שימש במשך עשרות שנים פנימייה עבור נוער במצוקה ונסגר בשנת 2003. מאז המבנה נותר ברובו ללא שימוש. כאשר החלו להתגבש תוכניות בנייה ראשונות לאזור, התנהל מאבק ציבורי עז של תושבי הוד השרון למניעת בנייה במקום הנחשב כריאה ירוקה של העיר, ואכן התוכנית שאושרה כעת קובעת כי המקום ימשיך לשמש כשטח פתוח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker