לבייב עוקף את אריסון במכרז להקמת הרכבת הקלה בתל אביב: קבוצת MTS מסתמנת כזוכה

כך נודע ל-TheMarker; שתי הקבוצות המתמודדות במכרז - MTS ומטרו-רייל - הפחיתו הצעותיהן בכ-2 מיליארד שקל

שרון קדמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון קדמי

קבוצת MTS מובילה במכרז הרכבת הקלה בתל אביב, ולפי שעה מסתמנת כזוכה בו - כך נודע ל-TheMarker. בשבוע שעבר הגישו MTS ומטרו-רייל את הצעותיהן המתוקנות לוועדת המכרזים הבין-משרדית. שתי ההצעות נמוכות מ-7.5 מיליארד שקל, כשהצעתה של MTS נמוכה במעט מזו של מטרו-רייל. מדובר בגובה מענק ההקמה שמבקשות הקבוצות מהמדינה תמורת הקמת הקו הראשון של הרכבת הקלה למטרופולין תל אביב, שהיקפו נאמד ב-12-10 מיליארד שקל.

לפני כחצי שנה הציעה מטרו-רייל 9.1 מיליארד שקל, ו-9.4 - MTS מיליארד שקל. עם זאת לאחר שקלול הניקוד הטכני-הנדסי והפיננסי, הצטמצם הפער המשוקלל בין שתי המתמודדות לכ-100 מיליון שקל לטובת מטרו-רייל.

שתי הקבוצות הפחיתו באופן משמעותי את הצעותיהן, וכעת, כאמור, הן נמוכות מ-7.5 מיליארד שקל - הוזלות של לפחות 1.9-1.6 מיליארד שקל. ככל הנראה מטרו-רייל לא קיצרה את זמן ההקמה של הפרויקט מחמש שנים ועשרה חודשים לחמש שנים, בדומה להצעת MTS. בשלב הבא ייבחנו ההצעות אל מול אומדן המדינה שאינו ידוע, אך ככל הנראה נע סביב 7.5 מיליארד שקל. אם ההצעות תקינות מבחינה טכנית ופיננסית וגבוהות מאומדן המדינה, יתקיים סבב התמחרות נוסף כדי להפחית עוד את המחיר. אם לפחות אחת מההצעות נמוכה מהאומדן - תיקבע הזוכה ולא תתקיים התמחרות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker