נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברת הבנייה אביב, שבבעלות האחים דורון אביב ודפנה הרלב, רכשה בשבועות האחרונים מגרש לבניית מגדל מגורי יוקרה מעל מרכז מסחרי בשכונה רמת אביב ג', עבור 250 מיליון שקל, מחברת הנדל"ן פרתם מבנים, שבבעלות משותפת של יזם הנדל"ן יגאל אהובי וכמה אנשי עסקים נוספים.

מיקומו של המגרש בפינת הרחובות אחימאיר ובן יוסף, ושטחו שלושה דונמים. בשטח זה קיימות זכויות בנייה להקמת בניין בן 16 קומות מגורים ו–66 דירות, מעל שתי קומות מסחר של 2,430 מ"ר. עוד צפוי הפרויקט לכלול חניון תת־קרקעי שבו מאות מקומות חניה שישרת את הדיירים והציבור הרחב. בסך הכל צפוי החניון לכלול שש קומות תת־קרקעיות, בשטח בנוי של כ–15 אלף מ"ר. לפרויקט עיצוב אדריכלי ייחודי בתכנון משרד ישר אדריכלים.

מיקום הבניין הוא בקצה המערבי של רחוב אחימאיר - רחוב המסחר הראשי של השכונה, שבו שני מרכזים מסחריים גדולים, שוסטר ואלרם. כיום פועל במגרש מרכז מסחרי קטן מזה שעתיד להיבנות, בשטח של 1,800 מ"ר, ובו פועלים בין היתר סניפים של שופרסל וסופר־פארם. לדברי גורמים באביב בנייה, שופרסל וסופר־פארם צפויות להפעיל את הסניפים גם במרכז המסחרי החדש.

בשקלול השטחים המסחריים, מחיר העסקה משקף שווי קרקע של 3.25 מיליון שקל (כולל מע"מ) ליחידת דיור. ברמת אביב ג' יש כיום בנייה חדשה מעטה, והדירות החדשות שנמכרו בפרויקטים חדשים שיקפו שווי של 450 אלף שקל למ"ר בנוי, כלומר מחירה של דירת 100 מ"ר היה 4.5–5 מיליון שקל. אנשי נדל"ן בשכונה מעריכים כי המחירים בפרויקט זה יהיו גבוהים מעט יותר.

מרכז מסחרי בצומת הרחובות אחימאיר ו בן יוסף רמת אביב רמת אביב ג' שופרסלצילום: ללא קרדיט

ב–2007 רכש אהובי את המגרש מחברה פרטית, והתחיל לקדם בו את התוכנית לפרויקט מגורים ומסחר. ביוני 2013 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה את התוכנית, לאחר שדחתה התנגדויות של תושבי השכונה ושל עיריית תל אביב. אלה טענו כי התוכנית אינה תואמת את תוכנית בניין העיר. עם זאת, הוועדה קבעה כי על 20% מהדירות בפרויקט להיות קטנות מ–63 מ"ר שטח עיקרי (75 מ"ר כולל ממ"ד). בהמשך ההליך הסירה העירייה את התנגדותה לפרויקט, לאחר שמולאו דרישותיה בתחום החניה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ב–2014 הגיש ועד של תושבי השכונה עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, עיריית תל אביב והיזמים, בדרישה שיורה על ביטול התוכנית. באוגוסט 2016 דחתה השופטת מיכל אגמון גונן את העתירה.

כעת, עם סיום עסקת הרכישה, נערכים באביב לקראת הוצאת היתר בנייה. לפני כמה שנים סיימה החברה לבנות את הפרויקט רחב היקף "אביב ב–ג'" על עתודת הקרקע הפנויה האחרונה של השכונה, שבו בנתה שישה מגדלי יוקרה בני 17 קומות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker