בעלי פרץ בוני הנגב ייאלץ לפנות את גינת הפאר שהקים בשטח המיועד לצרכי ציבור

בית המשפט קיבל את תביעת רמ"י לפינוי פלישה בת למעלה משני דונם שביצע משה פרץ בסמוך לביתו הפרטי בשדרות, והטיל עליו הוצאות משפט של 25 אלף שקלים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הבית של משה פרץ
שטח המריבה שליד ביתו של משה פרץ

בית משפט השלום באשקלון קיבל אתמול (ג') את תביעתה של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) נגד היזם משה פרץ, מבעלי חברת הבנייה פרץ בוני הנגב, והורה כי חצר רחבת ידיים בת למעלה משני דונם שסופחה לביתו של פרץ בעיר שדרות, תפונה לאלתר בהתאם לדרישת רמ"י. כמו כן הטילה השופטת אורית חדד על פרץ תשלום הוצאות משפט בסך של 25 אלף שקל.

מעיון בפסק הדין עולה כי בבעלותו של פרץ בית צמוד קרקע רחב ידיים בעיר שדרות הבנוי בשטח בן 1.3 דונמים, ובמקרקעין עליו בנוי הבית חתם פרץ הסכם חכירה כדין מול רמ"י בשנת 2003. לצד זאת, טענה רמ"י, נעשה על ידי פרץ שימוש במקרקעין הגובלים בביתו, שייעודם שימוש ציבורי. שטחים אלה, בהיקף של למעלה משני דונמים נוספים, נתפסו לטענת רמ"י שלא כדין על ידי פרץ, וזה בנה סביבם גדר תוחמת, הקים גינה מפוארת שבה נטע עצי זית ודקלים, איחסן חומרי בניה ופסולת בניין, השתמש במקום לחניית כלי רכב ומנע מעבר להולכי רגל.

לטענת פרץ, עומד בית זה כיחידה אחת יחד עם החצר המתוחמת מזה 40 שנה, כך רכש אותו מבעליו הקודמים, ולאורך עשרות שנים, עד לשנת 2007, לא היתה לאיש טענה אודות תיחום החצר על ידי גדר.

השופטת קיבלה את מרבית טענותיה של רמ"י, וקבעה בפסק הדין כי "התובע עמד בנטל תביעתו בעצם המחשת זכויותיו שלו בנכס, בעוד הנתבע מצידו לא הניח תשתית עובדתית ומשפטית שיש בה כדי לבסס זכויות המצדיקות את המשך החזקתו בנכס. בהינתן טיבה של התביעה, היקף הפלישה וההתדיינות הממושכת שנדרשה בגינה על ההוצאות הכרוכות בכך, ישלם הנתבע לתובע הוצאות משפט בשיעור כולל של של 25 אלף שקל".

יש לציין כי ההליך שבו מדובר ארך שנים רבות, כאשר כבר לפני ככעשור – ב-2007, נשלחה ההודעה הראשונה לפרץ מצד רמ"י כי עליו לפנות את המקרקעין, והתביעה עצמה הוגשה ב-2009.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בעקבות פסק הדין: "לפסק דין זה חשיבות גדולה בעיקר בהיבט של נראות ציבורית. הנתבע הוא קבלן אמיד, ידוע ומוכר בכל אזור הדרום ובעיר שדרות בפרט. רשות מקרקעי ישראל שומרת על האינטרס הציבורי ועל קרקעות הלאום למען האזרחים והדורות הבאים ופועלת ללא משוא פנים לסילוק פולשים ומסיגי גבול העושים בקרקע הציבורית כרצונם".

ממשה פרץ לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker