אורתם מליבו החדשה תמשיך את הפרויקט בחריש; חברי קבוצת הרכישה ישלמו עוד 20 מיליון שקל

לפני מספר חודשים הוקפאה הבנייה, בשל הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה חברת אורתם סהר ■ עלות הפרויקט מוערכת בכ-230 מיליון שקל ■ 'אורתם סהר החדשה' תמשיך בבנייתן של כ-1,650 דירות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: עופר וקנין
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

אורתם מליבו החדשה, מקבוצת YSB ועמותת 'נאות חריש' חתמו על הסכם להמשך הבנייה בפרויקטים שהקימה החברה בעיר, עבור עמותת הבנייה, בהקף של 705 יחידות דיור ב-42 מבנים.

עלות המשך הפרויקט מוערכת ב-230 מיליון שקל, והמשמעות היא תוספת של כ-20 מיליון שקל לפחות, שחברי הקבוצה ייאלצו לשלם מכיסם, מותנה בחילוט הערבויות שהעמידה אורתם סהר המקורית.

לפני מספר חודשים הוקפאה הבנייה, בשל הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה חברת אורתם סהר, בטרם נרכשה ע"י קבוצת YSB בראשות האחים יעקובי וקבוצת אסייג-אלוני בראשותם של רענן אלוני וחן אסייג. עם החתימה על ההסכם, נמחקו התביעות שהגישה העמותה כנגד אורתם סהר.

ואולם, כפי שנראה עתה, ההסכם ייקר את עלויות הבנייה ב-30 מיליון שקל, לא כולל מע"מ, וחברי העמותה יצטרכו להוסיף למחיר הדירות. מכיוון שערבויות אורתם סהר המקורית מגיעות ל-10 מיליון שקל, הרי שאת ההפרש יצטרכו החברים לכסות מכיסם.

אמיר נחום, מנכ"ל אורתם סהרצילום: תומר

מטעם העמותה נמסרה תגובה, כי "מכיוון שהקבוצה עדיין נמצאת בדין ודברים וגבי חילוט ערבויות אז מוקדם לדעת. ההסכם טרם קיבל את אישור בית המשפט והנאמן, ואנו מנועים מלדון בסכומים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

YSB הינה קבוצת אחזקות שרכשה לפני כחודשיים כ-50% מפעילותה של קבוצת אורתם סהר בשיתוף קבוצת אסייג-אלוני, תמורת 75 מיליון שקל. מהחברה נמסר, כי היא מתמקדת בתכנון וביצוע פרויקטים קבלניים במספר תחומים עיקריים: ענף האלקטרומכאניקה, ענף התנועה, הבקרה והביטחון ומתן שירותי אחזקה מערכתיים. הקבוצה פועלת בארץ ובחו"ל, באמצעות חברות בנות.

עד כה חתמו בעלי אורתם סהר החדשה על המשך בנייה בפרוייקטים בגני תקווה, של החברה היזמית רותם שני, הכולל 252 יחידות דיורד; "סונג טאוור" בגבעת שמואל, אותה יוזמת חברת רייסדור, פרוייקט הכולל 204 יחידות דיור ומרכז מסחרי; מגדל רמה ברמת גן המוקם על ידי קבוצת רכישה, הכולל 96 דירות; מתחם אסותא שותפות, שמוקם על ידי קבוצת רכישה של העיר החדשה, שבו מוקמות 158 דירות יוקרה; שער העיר לוד שיזום על ידי קבוצת רכישה וכולל 252 דירות; קריית ספר שיזום אף הוא על ידי קבוצת רכישה 102 דירות; מגדל הספורט רמת גן עבור קבוצת רכישה 86 דירות; אריאל שלב א 60 דירות יזמות מליבו ועוד. בסה"כ מדובר על כ-1,650 דירות בהן יימשכו העבודות באמצעות אורתם סהר החדשה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker