מינהל התכנון: 111 אלף יחידות דיור אושרו בכל הארץ ב-2016

מדובר על גידול של 11% באישורי התכניות, לעומת שנה שעברה, וגם כמות העולה על זו שהממשלה הציבה למינהל התכנון כמיכסה שנתית לאישור

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שכונה בראש העין
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

מינהל התכנון הצליח לאשר בשנה שעברה כ-111 אלף יחידות דיור במסגרת תוכניות שונות. כך הוצג היום בפני קבינט הדיור. מדובר על גידול של כ-11% באישורי התכניות, לעומת שנה שעברה, וגם כמות העולה על זו שהממשלה הציבה למינהל התכנון כמיכסה שנתית לאישור – 100 אלף דירות. כשליש מהדירות שאושרו היו בותמ"ל – הוועדה למתחמים מועדפים לדיור.

מנתוני מינהל תכנון עולה כי במחוז מרכז אושרו 13,003 יחידות דיור, במחוז חיפה אושרו 13,504 יחידות דיור, במחוז דרום אושרו  12,401 יחידות דיור, במחוז צפון אושרו 12,358 יחידות דיור. במחוז ירושלים אושרו 10,231 יחידות דיור, במחוז תל אביב אושרו 12,005 יחידות דיור, ובותמ"ל אושרו 37,432 יחידות דיור. זאת, לעומת בשנה שעברה אושרו 99,376 דירות.

ממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון, שירה ברנד: "העמידה ביעדים היא פרי מאמץ משותף של הצוות במנהל התכנון והמחוזות לטובת הגדלת היצע יחידות הדיור במדינת ישראל, תוך התייחסות למכלול הצרכים של הציבור והבטחת איכות החיים של התושבים. נמשיך לפעול לטובת מציאת פתרונות לאתגרים שעוד נמצאים לפנינו, בשיתוף עם מטה הדיור, גם בשנים הקרובות".

אולם הביקורת העיקרית על פעילות מינהל תכנון היא ובמיוחד של הותמ"ל, שחלק ניכר מיחידות הדיור המאושרות יוכלו להבנות בעוד שנים רבות מהיום, כך שבפועל הן לא באמת יגדילו את היצע הדירות בעתיד הנראה לעין, וגם לא ישנו מהותית את המלאי התכנוני האפקטיבי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker