פרשת קריסת המרפסות: כתבי אישום נגד מנהלי גינדי ומליבו - בכפוף לשימוע

הפרקליטות מתכוונת להגיש כתבי אישום נגד 15 מעורבים בפרשה בגין חשד לסטייה מהיתר ובנייה שלא על ידי קבלן שהוסמך לכך

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין של גינדי בחדרה
צילום: נמרוד גליקמן

המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה הודיעה ל-15 חשודים בפרשת קריסת המרפסות בחדרה כי בכוונתה להגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, בגין בנייה בסטייה מהיתר ובנייה שלא על ידי קבלן שהוסמך לכך.

זאת, בעקבות קריסת המרפסות ב-24 בדצמבר 2013 בקומה השמינית באחד משני המבנים שנכללו בפרוייקט "גינדי פארק חדרה". מכתבי השימוע נשלחו לחברה היזמית – גינדי יזום ופיתוח ומנהליה בעת הרלוונטית: כפיר ומנור גינדי, אייל פרידמן, אורי לוי ועובדים נוספים מטעמה; החברה המבצעת – מליבו בנייה, מנהלה, אמיר נחום, ועובדים מטעמה; חברת הבניה אל ראסלן, אשר ביצעה בפועל את הבניה, ומנהל מטעמה; מתכנן השלד והאדריכל. תיק החקירה נחקר על ידי יחידת הונאה במחוז חוף במשטרת ישראל.

על פי מכתבי השימוע, קרסה באותו יום המרפסת בקומה 8 בבניין המזרחי מבין שני הבניינים בפרוייקט, וגרמה גם לקריסת המרפסת בקומה 7. מרפסת קומה 8, שגודלה 57 מ"ר ועשויה מבטון מזוין בעובי 18 ס"מ, התנתקה לגמרי מהבניין ונפלה לגינה בקומת הקרקע. מרפסת קומה 7 נותרה תלויה על בלימה בחזית המבנה.

המרפסת קרסה עקב כשל כפיפה, אשר נבע ממיעוט מוטות ברזל עליונים בקורות שנשאו אותה. את המרפסת נשאו 4 קורות. לפי תכנית הקונסטרוקציה של הבניין, בקורות אלו היו אמורים להיות 30 מוטות ברזל. עם זאת, בפועל היו רק 4 מוטות ברזל, מתוכם אחד לא עוגן בקיר המבנה ושניים עוגנו בקיר, אך לא היו בתוך הקורה.

במשרד המשפטים ציינו כי החשודים יואשמו בסעיפי אישומים שהיו רלוונטיים לפעילותם ולאחריותם בפרויקט. החשודים הוזמנו להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע שיתקיים במחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, ככל שיחפצו בכך.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מגינדי נמסר בתגובה: "החברה ונושאי משרה בה קיבלו היום זימון לשימוע בקשר עם עבירה של סטייה מהיתר בנייה. לחברה טענות מצוינות, בין היתר, בהיותה החברה היזמית ולא החברה המבצעת. מטבע הדברים, הטענות יטענו בפני הגורמים הרלוונטים, ואנו מאמינים כי בתום הליך השימוע יוחלט על סיום ההליכים ללא נקיטת צעדים נוספים כלשהם כנגד החברה ונושאי המשרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker