משרד השיכון סותם פרצות במחיר למשתכן: דירות 100 מ"ר יחויבו לכלול 4 חדרים

בעקבות התופעה במסגרתה צמצמו קבלני התוכנית את מספר החדרים על מנת לחסוך בכסף, קבע המשרד יחס מחייב בין שטח הדירה ומספר החדרים ■ כמו כן, נקבע מפרט מחייב לבנייה במגזר הדתי והחרדי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (במרכז) בהגרלת מחיר למשתכן בעפולה, לפני כחודש
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (במרכז) בהגרלת מחיר למשתכן בעפולה, לפני כחודשצילום: אמיל סלמן

בעקבות סדרת האירועים במסגרתם ניצלו קבלנים הבונים במסגרת "מחיר למשתכן" פרצות שונות במכרזי התוכנית, ובכלל זה כאלה המאפשרות להם לבנות מספר מועט של חדרים על שטח גדול על מנת לחסוך בכסף כפי שאHרע ברעננה ובקרית ביאליק, או כאלה המאפשרים בנייה לגובה של 4 קומות ללא מעלית, פרסם הבוקר (ג') משרד השיכון שורה של תיקונים במכרזי התוכנית. המידע אודות הכוונה לפרסם את שורת התקנות החדשות נחשף לפני שבוע וחצי ב-TheMarker.

במסגרת התיקונים נקבע כי לא ייבנו דירות מתחת לשטח של 75 מ"ר, ולגבי כל שטח דירה נקבע מספר חדרים שיהיה עליה לכלול. דירות בשטח של 75 עד 90 מ"ר ייבנו כדירות 3 חדרים, דירות בשטח של 90  עד 110 מ"ר ייבנו כדירות ארבעה חדרים, ודירו. בשטח של 110 עד 125 מ"ר ייבנו כדירות חמישה חדרים.

עוד נקבע במסגרת התיקונים כי בניינים בני 4 קומות יחויבו במעלית, וכן כי גודל הרצפות בכל חדרי הדירה יהיה 60×60, לא כולל חדרי השירותים והאמבטיה. כמו כן, יתווסף מפרט ייחודי לפרויקטים שייבנו באזורים המיועדים לציבור הדתי והחרדי, וזה יכלול מעלית עם פיקוד שבת, שעון שבת לתאורת שטחים משותפים, מרפסת סוכה, כיור כפול במטבח או שני כיורים נפרדים ושעון שבת דירתי.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר כי "כשם שהסדרנו את מערכת היחסים בין הקבלן לרוכשים במסגרת תיקוני חוק המכר, כך אנו פועלים בתכנית מחיר למשתכן. אנחנו מגבשים סעיפי מכר ברורים ושקופים, המגנים על הזוגות הצעירים מפני שינויים והפתעות, ובכך אנחנו סוגרים פרצות שהתגלו בתכנית לאורך הדרך".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אשל ארמוני אמר: "המשרד מוביל כאן תכנית לאומית בקצב מהיר. אנו לומדים ומפיקים לקחים היכן שצריך כדי להיטיב עם הציבור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker