הופקדה תוכנית ל-800 דירות במחנה הורודצקי במזרח ת"א

התכנית, שמשתרעת על שטח של 130 דונם, כוללת גם 4,650 מ"ר שטחי מסחר, 16,500 מ"ר עבור משרדים ומבני ציבור וכן שטחים ציבוריים פתוחים בהיקף של כ-27 דונם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה: תכנית מחנה הורודצקי בתל אביב
הדמיה: תכנית מחנה הורודצקי בתל אביבצילום: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב החליטה להפקיד תוכנית לכ-800 יחידות דיור במתחם המחנה הצבאי הורודצקי, שליד שכונת ביצרון, במזרח העיר.

התכנית, שמשתרעת על שטח של 130 דונם, כוללת גם 4,650 מ"ר שטחי מסחר, 16,500 מ"ר עבור משרדים ומבני ציבור וכן שטחים ציבוריים פתוחים בהיקף של כ-27 דונם. מחנה הורודצקי נמצא בסמיכות לשכונת ביצרון והוא גובל גם בדרך השלום ובשכונות רמת ישראל, תל חיים ויד אליהו.

התוכנית כוללת בניינים של כ-10 קומות ומגדל בגובה של 25 קומות בצמוד לכיכר העירונית, ומציעה תמהיל מגוון של דירות, בגדלים שונים. במסגרת התוכנית, תוקם גינה עירונית בשטח הפתוח המרכזי ומבנים ציבוריים. כמו כן, מתוכננת כיכר עירונית חדשה על רחוב דרך השלום שמסביבה יפעלו מסעדות ובתי קפה ותחתיה יוקם חניון ציבורי גדול.

במסגרת התוכנית, ישומרו מבנים היסטוריים ובהם תחנת השידור תל חיים, ששידרה בשידור חי את הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, ועל כן מהווה חלק מהותי מהיסטוריית השידור הממלכתי העצמאי במדינה. תחנת השידור כוללת מספר מבנים, חצר, אנטנות ובונקר תת קרקעי ומכשירי השידור בה נשתמרו היטב. בנוסף למבנים ההיסטוריים, ישומרו העצים הוותיקים הקיימים במתחם מראשית המדינה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker