"איחוד הערים תל אביב ובת ים רק יעלה את מחירי הקרקעות והדירות"

ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, אמר בוועידת עיר הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי באילת כי הצעד יפגע בהתחדשות העירונית, וישיג תוצאה הפוכה מהמבוקשת ■ "אני דן עם האוצר על הסכם גג שביכולתו לפתור את הבעיות התקציביות ולהשאיר את בת ים עצמאית"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט אפ טאון בבת ים
פרויקט אפ טאון בבת יםצילום: עופ וקנין

"איחוד הערים תל אביב ובת ים הוא צעד הרה אסון שיפגע בהתחדשות העירונית, יעלה את מחירי הקרקעות בגוש דן ובעקבותיהם את מחירי הדירות - תוצאה הפוכה מזאת שאנחנו רוצים להשיג" - כך אמר אתמול ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, בוועידת עיר הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי באילת.

בכר אמר את הדברים בעקבות המלצות הוועדה לחקר גבולות (שהוקמה ב-2014 על ידי שר הפנים דאז, גדעון סער) לאחד את הערים השכנות. בכך ממשיך בכר קו שנקטו פוליטיקאים שפעלו במשך השנים למנוע לא מעט איחודים מוניציפליים.

בכר סיפר כי בשבוע שעבר נפגש עם שר האוצר, משה כחלון, כדי לפתור את מצוקותיה הכלכליות של העיר ולהופכה לעיר עם היתכנות כלכלית, שתאפשר את קיומה העצמאי. זאת באמצעות הסכמי גג שיאפשרו חידושי תשתיות עירוניות ותוכניות להתחדשות עירונית שיקודמו בעיר. "אנחנו מנהלים מגעים לקראת הסכם גג שיש ביכולתו לפתור את הבעיות התקציביות ולהשאיר את בת ים עצמאית", אמר.

המודל הייחודי של תוכנית הגג שמקדמת עיריית בת ים מורכב מכמה חלקים שמטרתם לתת מענה לכמה בעיות, ובהן מספר יחידות הדיור הקיימות והמחסור בקרקעות. המודל מבוסס על כך שהמדינה תבנה 20 אלף דירות בבת ים במשך כעשור, ושכר הדירה (370 מיליון שקל, על פי הערכות) יועבר לעירייה.

בנוסף, במסגרת המודל שמציעה העירייה, ייבנו פרויקטים של נדל"ן מניב שצפויים להכניס שכר דירה בסך כחצי מיליארד שקל. על פי חברת הייעוץ המלווה, צ'מנסקי בן שחר, התוכנית צפויה להכניס בעוד כעשור 2 מיליארד שקל, ולעלות למדינה 700 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker