מנכ"ל אורתם סהר לשעבר: "הבנקים והיזמים אשמים בקריסת החברה"

אמיר נחום: "כולם התנערו מגורמים בלתי צפויים שפגעו בנו. החברה הפסידה 100 מיליון שקל בשל צוק איתן. מישהו פיצה אותנו על כך?"

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר נחום בכנס באילתצילום: ינאי אלפסי
נמרוד בוסו

מנכ"ל אורתם סהר עד לאחרונה, אמיר נחום, האשים הבוקר את חברות הבנייה היזמיות והבנקים כגורמים המרכזיים לקריסתה של החברה. לגבי היזמים, טען נחום כי אלה התנערו לחלוטין מגורמים בלתי צפויים שפקדו את הפרויקטים של החברה ובראשם מבצע צוק איתן, שלדבריו הביא להפסד של 70 מיליון שקל לחברה.

"התחייבתי בפני היזם לסיים בנייה בתוך שנתיים, זה נכון. אבל את צוק איתן גלגלת עלי, סופות גלגלת עלי, מי תהום גלגלת עלי, עתיקות גלגלת עלי ושביתה בנמלים גלגלת עלי. איך קבלן יכול לצאת מזה חי". את הדברים אמר נחום בכנס עיר הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי המתקיים באילת.

לדברי נחום, בזמן משבר חטיפת שלושת הנערים ומבצע צוק איתן שבא אחריו הפעילה החברה 54 אתרי בנייה שהיו מושבתים למשך 70 יום בשל היעדר פועלים מהשטחים - דבר אשר גרם להפסדים כבדים לחברה. "להחזיק אתר בנייה עולה מיליון שקל לחודש. כמה זה יוצא? 100 מיליון  שקלהפסד לחברה בשל צוק איתן. מישהו פיצה אותנו על כך?".

עוד סיפר נחום כי תשלומים בגובה של 100 מיליון שקל שמגיעים לחברה במסגרת פרויקט שזו ביצעה עבור בית החולים רמב"ם לא שולמו עד היום.

גורם נוסף שסימן נחום הוא חוסר יכולת של החברה להחזיר אליה ערבויות בסיומם של פרויקטים. "הפך להיות בלתי אפשרי להחזיר ערבויות. סך הערבויות של החברה ביום קריסתה הוא 400 מיליון שקל. סך צבר הפרויקטים שלנו 700 מיליון שקל אז איך יש לנו ערבויות של 400 מיליון בחוץ? יזמים לא מחזירים אותן, ועורכים חשבון מחדש".

עוד טען נחום כי הבנקים סייעו לקריסת החברה על ידי עצירת האשראי מיום אירוע קריסת המרפסות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker