אקסלנס: "בחירת טראמפ צפויה לייקר את ריבית המשכנתאות עד 0.5% בחודש"

יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות: "השכירות לא רק שלא תכסה את עלות המימון אלא לא תכסה את ההחזר החודשי לבנק במקרה של 50% מימון"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס
יניב חברוןצילום: עודד קרני

"עליית התשואות החדה בשוק האג"ח מאז בחירתו של טראמפ לנשיא ארה"ב צפויה לייקר את ריבית המשכנתאות בעוד 0.3%-0.5% בחודש הקרוב", כך מערך יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס בסקירתו השבועית.

חברון סבור כי "גם אם נתעלם משיעור המס על שכירות ומס רכישה על דירה וחודשים בהם הדירה לא מושכרת, נראה כי העלייה החדה בריבית המשכנתא הופכת את ההשקעה בדירה מלא כדאית לממש לא כדאית. בניגוד לעבר, היום השכירות לא רק שלא תכסה את עלות המימון, אלא לא תכסה את ההחזר החודשי לבנק במקרה של 50% מימון. אם נתחשב בעלייה בריביות המשכנתא, אולי כדאי שתוסיפו עוד כמה מאות אלפים למחיר הדירה הסופי שבאמת תשלמו לאורך כל חיי ההלוואה".

חברון סבורי כי גם שוכרי הדירות צפויים להיפגע: "בעלי הבתים ינסו להעלות עוד יותר את מחירי השכירות. השאר פשוט לא יקנו, מה שעשוי לפגוע בהיצע הדירות להשכרה".

חברון מציין כי "מבט לתחילת השנה מלמד כי בפעם האחרונה שרמת התשואות עמדה ברמה הנוכחית, עלות המשכנתא היתה נמוכה בשיעור של כ-8% וזה עוד לפני העלייה בריביות שצפויה בחודש הקרוב. הריבית הקבועה על משכנתא ל-30 שנה עומדת היום ברמה ממוצעת של 6% וצפויה עוד לעלות, על משכנתא ל-25-20 שנה רמת הריבית היא של כ-5% וצפויה לעלות. שיעור התשואה הממוצעת משכירות על דירות להשקעה עומד ברמות של 2.6% באזור גוש דן ובאזור ירושלים (נתוני הלמ"ס)".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker