אורנשטיין לנאמני אורתם סהר: 5 ימים לבחון הכנסת משקיע ולהגיע להסדר נושים

השופט אורנשטיין: "אני מצפה מהבנקים והנאמנים והנושים להיכנס למשא ומתן מהיר תוך זמן קצר וקצוב" ■ השופט גם אסר על חברת הראל לבטל את הכיסוי הביטוחי של אורתם: "איך חברת ביטוח ככה מתנהלת? זה הרבה יותר חמור מתום לב"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט איתן אורנשטיין
השופט איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

בדיון שהתקיים היום (ה') בבוקר בבית המשפט המחוזי ת"א, הורה השופט איתן אורנשטיין לנאמנים הזמניים של אורתם סהר לבחון את שתי ההצעות שקיבלו להכנסת משקיע לחברה, לגבש הסדר נושים בתוך חמישה ימים (עד ה-21 בנובמבר) ולאשר את ההסדר באסיפת נושים שתתקיים ב-24 בנובמבר.

"אין ספק שנדרשת פעילות מהירה לגיבוש הסדר נושים נוכח הנזקים שנגרמים ככל שהזמן חולף. המתווה הנכון הוא מציאת משקיע בהקדם שירכשו את החברה כעסק חי למעט פרויקטים שיוחרגו מטעמים שונים. צו הקפאת ההליכים ההליכים ממשיך לעמוד בתוקף עד לדיון הבא".

הנאמנים בוחנים שתי הצעות, אחת של קבוצת משקיעים בראשות רענן אלוני (בייצוג עורכי הדין קובי וחן אמסטר), שעד לפני חמש שנים שימש כמנהל באחת מהחברות בקבוצות אורתם סהר והשנייה של קבוצת גבאי.

"אני מצפה מהבנקים והנאמנים והנושים להיכנס למשא ומתן מהיר תוך זמן קצר וקצוב" אמר אורנשטיין. "המטרה הראשונה היא להמשיך לבצע את הפרויקטים והרצון הוא למזער נזקים" אמר אורנשטיין.

בנוסף, אורנשטיין אישר את בקשת העובדים לקבל שכר עבור חודש נובמבר, לאחר ששכר חודש אוקטובר כבר אושר.

השופט התייחס להודעת של חברת הביטוח הראל, שהיא מבטלת את הכיסוי הביטוחי של אורתם סהר ונזף בנציג הראל: "מה זה? אתם שולחים מכתב ביטול? אתם רוצים להשאיר חברה בהקפאה בלי ביטוח? איך חברת ביטוח ככה מתנהלת? מה זה הגישה הזו של 'אנחנו מבטלים' זה הרבה יותר חמור מתום לב". השופט קבע שלא ניתן להשאיר את החברה בהקפאה ללא ביטוח ואסר על הראל לבטל את הפוליסה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בפתח הדיון סקר הנאמן עו"ד שאול ברגנזון את מצב החברה בקצרה: "חובות החברה עולים על מיליארד שקל ונכסיה מוערכים בכ-300-400 מיליון שקל לא כולל תביעות משפטיות - נמוך מהערכה קודמת. השלמת פרויקטים מוערכת בהיקף של 1.2 מיליארד שקל" הוא דיווח.

"במהלך ההקפאה עלו על הקרקע מספר פרוקטים והבנייה של מעל 700 יחידות המשיכה. בנוסף מתנהלים משאים ומתנים עם מזימנים נוספים של החברה, בינהם גינדי החזקות, אפי קפיטל, ונאות חריש כדי להגיע להסדר, בנוסף, יש מעל 4000 דירות שדורשות השלמה ועוד 4000 דירות שחלה עליהן שנת בדק לא כולל משרדים".

ברגנזון הביע את רצונו להכניס משקיע בהקדם ולמכור את החברה כעסק חי: "יש לשמר את החברה כעסק חי ולהביא למכירתה מהר ככל האפשר. הייתי רוצה לצאת היום מבית המשפט כשיש קונה לחברה" אמר ברגנזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker