מספר הדירות בשכונה החדשה עפולה הצעירה הוכפל ל-1,580

עפולה הצעירה משתרעת על 580 דונם במערב העיר, בסמוך לכביש 65, שמחבר את עפולה למחלף גולני מצפון מזרח ולוואדי ערה וכביש 6 בדרום מער

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפולה
עפולהצילום: עיריית עפולה

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל( אישרה בשבוע שעבר את הגדלת תוכנית עפולה הצעירה ב-800 דירות - ל-1,580 דירות. חמישית מהדירות בתוכנית לשכונה יהיו קטנות. בנוסף, הגדילה הוועדה את ההקצאה למבני הציבור בתוכנית, והוסיפה כביש שיחבר את השכונה לכביש 65. יוזמת התוכנית היא רשות מקרקעי ישראל, שהיא גם הבעלים של הקרקע, ומימושה כרוך במתן פתרונות לתשתיות.

עפולה הצעירה משתרעת על 580 דונם במערב העיר, בסמוך לכביש 65, שמחבר את עפולה למחלף גולני מצפון מזרח ולוואדי ערה וכביש 6 בדרום מערב. קטע הכביש הרלוונטי משמש ככביש עוקף עפולה.

תמהיל הבנייה בשכונה כולל מעט בתים צמודי קרקע (כ-35 יחידות), בנייה רוויה של 33 בניינים בני שבע קומות, ושני בניינים גבוהים בני 15 קומות במרכז השכונה. הבנייה הרוויה תהיה בצפיפות של חמש עד שבע דירות לדונם, ואילו בשני המגרשים של המגדלים היא תהיה תשע דירות לדונם. זוהי צפיפות נמוכה יחסית, גם לעיר בפריפריה.

שטחן הממוצע של הדירות יהיה גדול יחסית - 110 מ"ר לשטח העיקרי, בתוספת שטחי שירות של 20 מ"ר ומרפסת. 20% מהדירות (312 דירות) מוגדרות קטנות, עם שטח עיקרי של 90-80 מ"ר ותוספת של 10 מ"ר של שטחי שירות ומרפסת. ואולם מדובר בשטח גדול יחסית לדירות קטנות, שלרוב מוגבלות בשטח עיקרי של עד 75 מ"ר.

בנוסף, התוכנית מגדילה את שטח מבני הציבור מ-15.5 אלף מ"ר ל-22.5 אלף מ"ר, ובין השאר יש בה מרכז מסחרי קטן של 1,700 מ"ר. עוד כוללת התוכנית 150 דונם לשטחים פתוחים, שישמשו קיר אקוסטי בין השכונה לכביש 65.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

התנאים למתן היתרי בנייה לפי התוכנית הם השקעות ניכרות בתשתיות, ובעיקר מציאת פתרונות לביוב והעתקת קו מקורות שעובר בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker