אורנשטיין אישר המשך עבודה לשני פרויקטים בביצוע של אורתם סהר

הפרויקטים שאושר לחדש בהם את העבודות נמצאים בחריש כאשר היזם היא חברת רייסדור

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 מנכ"ל אורתם סהר לשעבר, אמיר נחום
מנכ"ל אורתם סהר לשעבר, אמיר נחום, בבית המשפטצילום: תומר אפלבאום

נשיא בית המשפט המחוזי ת"א, איתן אורנשטיין, אישר היום (שישי) לנאמנים להפעיל בחזרה שני פרויקטים של חברת רייסדור בחריש, שנמצאים בביצוע של אורתם סהר. הפעלת הפרויקטים התאפשרה בתנאי שהם לא יגרמו לחובות וגרעונות נוספים בחברת אורתם סהר.

נאמני החברה, עו"ד שאול ברגנזון ורו"ח יזהר קנה הגישו היום לבית המשפט בקשה לאישור התקשרות עם חברת רייסדור לחידוש העבודות בשני פרויקטים של החברה בחריש: אורנג' ובלו. לחברת רייסדור פרויקט נושף בגבעת שמואל שאינו נכלל בבקשה הזו והעבודות בו לא יחודשו.

לפני יותר משבוע נתן אורשנטיין צו הקפאת הליכים לאורתם סהר ומינה לה שני נאמנים, ברגנזון וקנה. נאנמני החברה הבהירו לכל המזמינים של אורתם זהר (היזמים) כי העקרון המנחה לחזרה לעבודה הוא עבודה במשק סגור לכל פרויקט, כאשר כל פרויקט מחזיק את עצמו ללא גרעון והוא לא יהווה נטל, סיכון או גרעון על קופת הנאמנות .

מתחילת הפשרה ניסתה רייסדור לגבש מתווה, שיאפשר המשך בנייה של הפרוקטים שלה, מתווה שלא מסכן את אורתם סהר בהוצאות נוספות, מאידך, מבחינת רייסדור, הוא מצמצם את ההפסדים האפשריים מהפרויקטים, כי הוא מאפשר המשך עבודה וצמצום העיכוב במסירת הדירות לדיירים – עיכוב שמחייב אותה לשלום פיצויים גבוהים.

הפרויקטים שאושר לחדש בהם את העבודות הם נמצאים בחריש. אחד, בלו שבו נמסרו לדיירים 92 מתוך 129 דירות. והשני, פרויקט אורנג' שבו 127 דירות ונדרשים כמה חודשים לקראת קבלת טופס 4 (אישור אכלוס לבניין). ערבויות הביצוע של שני הפרויקטים נמצאות בבנק הפועלים והבנק המלווה שלהם הוא בנק ירושלים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

על פי המתווה נאמני החברה יפתחו חשבון בנק ייעודי להשלמת הפרויקטים אליו תפקיד רייסדור את כל הכספים הדרושים לפרויקט מדיי תחילת כל חודש בנוסף למקדמות, תקורה בשיעור של 7% מעל ההוצאות הדרושות להשלמת הפרויקט (תשלומים לספקים, קבלני משנה והוצאות ישירות).

כדי למנוע הפסדים אפשריים לאורתם סהר בפרויקט אורנג', סוכם כי רייסדור תישא בחריגות בעלויות מעל הסכם הביצוע, ובתמורה, היא תהיה זכאית להיפרע בגין כך מהערבות הבנקאית עד גובה של 50% מהערבות. אם העלויות יאמירו מעבר לכך, תישא בהן רייסודר ותהיה זכאית להגיש תביעת חוב נגד החברה כנושה רגיל. כך למעשה נחלק הסיכון בין חילוט חלקי של הערבות הביצוע לבין רייסדור.

לגבי פרויקט בלו שנמצא בשלב מאוד מתקדם סוכם על השלמת הפרויטק ואם העלויות יעברו את התקציב, תישא בהן רייסדור ללא חילוט של הערבות ותהיה רשאית להגיש בגין כך תביעת חוב כנושה רגיל. רייסדור מיוצגת על ידי עו"ד גולדבלט שלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker