בינת שוורץ תוקפת: "בית המשפט העליון נמנע מלהחליט ומלקבוע נורמות וגבולות ברורים"

מנהלת מינהל התכנון הפורשת שיתפה אמש בפייסבוק את מכתב הפרידה ששלחה אתמול (ד') לעובדי מינהל התכנון, ובו ביקורת על הפשרה שהציעו שופטי העליון השבוע: "באותו הרגע ידעתי שלא אאריך את הכהונה ביום אחד נוסף"

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בינת שוורץצילום: אמיל סלמן
נמרוד בוסו

מנהלת מינהל התכנון שהתפטרה השבוע, בינת שוורץ שלחה אתמול (ד') מכתב פרידה לעובדי מינהל התכנון, שאותו פירסמה בשעות הערב גם בעמוד הפייסבוק שלה. במכתב שיתפה מחוויותה מארועי הימים האחרונים, במסגרתם דחתה את הצעת בית המשפט העליון להאריך את כהונתה בשלושה חודשים נוספים בלבד. זאת במהלך הדיון שהתקיים בתחילת השבוע בעתירת עמותת אדם טבע ודין שדרשה את הפסקת כהונתה המיידית. להלן נוסחו המלא של המכתב:

"זו בינת, שלום, אני כל כך מתנצלת על הפרידה המהירה, היא לא היתה מתוכננת, לא ככה.

"קרה לכם שהמציאות התהפכה ותפסה אתכם לא מוכנים? הרגע הזה בו אתה מסתכל לה בעיניים, קצת נדהם, מעבד מידע, מתנער מסנטימנטים, לוקח אויר, מחדד את החשיבה עד לקצה ומקבל החלטה במקום? זה קרה לי בבית המשפט העליון שלשום.

"העותרת* הגברת בניגוד עניינים יש להפסיק מייד את כהונתה! 
*המדינה* הגברת מקצועית וישרה, בתום לב שגתה במקרים בודדים יש להאריך כהונה בשנה!
*בית המשפט* צאו ותגיעו להסכמות 
*אני* ?!?!?!?!?!?

"באותו רגע ידעתי שלא אשתף פעולה עם בית המשפט הנמנע מלהחליט, נמנע מלהתוות דרך וכיוון, נמנע מלקבוע נורמות וגבולות ברורים, נמנע מלתת גב למשרת ציבור מול המזנבים. ידעתי שלא אאריך את הכהונה ביום אחד נוסף. השר משה כחלון ויו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי תמכו בי ובהחלטה על אף הקושי שהיא יצרה למערכת, ועל כך אני אסירת תודה להם.

"לכל החלטה יש מחיר ומחירה של החלטה זו הוא פרידה מהירה פתאומית וכואבת מכם, האנשים שהיו לי לבית ומשפחה בחמש השנים האחרונות. רציתי לומר לכם שעוצמת האהבה וההערכה שלי אליכם עולה עשרות מונים על עוצמת ההערות המקצועיות שהיו לי אליכם.

"בחמש השנים האחרונות זו אני שהייתי בפרונט וקיבלתי פירגון והערכה אבל אתם, אני וכולם יודעים שהתוצאות הן שלכם והפירגון וההערכה שייכים לכם.

"המשיכו לצעוד בדרך בה הלכנו, אל תכנון מתחשב, מאפשר וגמיש. נתחו כל סוגיה תכנונית מזוית של היום שאחרי, העולם לא נגמר בתכניות. מצאו פתרונות פשוטים, אמיצים ולא ביורוקרטים למצבים מורכבים. היו קשובים מאוד ללקוחות ולרשויות המקומיות, אך ביקורתיים וספקניים ביחס לאלו המנסים באופן מתמיד לכפות את עמדתם עליכם. אל תשתפו פעולה עם כוחנות (גם אם היא צבועה ב"משפטית" או ב"ירוק"), אל תבהלו מאיומים ואל תשתפו פעולה עם המתחשבנים. לכו עם הלב בחמלה, בצניעות, ביעילות. היו משרתי ציבור מובילים, ולא רגולטורים מתנשאים ואטומי לב. צאו לעבוד בשוק הפרטי, תגוונו את נקודות המבט שלכם על תכנון, צברו נסיון כלקוחות של מערכת התכנון ואז חזרו לשירות הציבורי.

"אז אמנם הכהונה הסתיימה באבחה אחת אבל אני יוצאת עם סיפוק וחיוך, שירי ברנד תהיה כאן בשבילכם.

"שלכם, בינת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker