סופית: מנהלת מינהל התכנון בינת שוורץ מסיימת היום את תפקידה

מנהלת מינהל התכנון החליטה שלא להיענות להצעת בג"ץ להאריך כהונתה בשלושה חודשים, והיום תסיים תפקידה

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בינת שוורץצילום: מוטי מילרוד
נמרוד בוסו

בינת שוורץ לא תמשיך בכהונתה כמנהלת מינהל התכנון לשלושה חודשים נוספים כפי שהציע לה אתמול הרכב של שלושה שופטי בג"ץ, ותסיים היום (ב') את תפקידה. כך עדכנה המדינה את בג"ץ לפני זמן קצר. אל ההחלטה הגיעה שוורץ ביחד עם שר האוצר משה כחלון בפגישה שקיימו השניים הבוקר. במהלך הפגישה אמרה שוורץ לכחלון כי אין לה עניין בהארכת הכהונה הקצרה שהוצעה על ידי בג"ץ, שגם כך לא תאפשר לה ליישם את מדיניותה. לדברי גורמים במינהל התכנון, שר האוצר הסכים עם שוורץ, וההחלטה התקבלה על דעת שניהם.

נכון לשעה זו, טרם הודיעה לשכתו של כחלון מיהו ממלא המקום הזמני שימונה לתפקיד מנהל מינהל התכנון עד למינוי קבע לתפקיד, וההערכות הן כי מינוי זה יפורסם מחר או מחרתיים. במקביל, צפוי להתחיל הליך של איתור מנהל קבוע למינהל התכנון. הליך זה יכלול את הקמתה של ועדת איתור, כאשר ההכרעה הסופית לגבי המינוי תהיה של שר האוצר.

הודעת המדינה היום לבג"ץ באה לאחר שאתמול, במסגרת הדיון בעתירת אדם טבע ודין אשר דרשה את להפסיק את כהונתה של שוורץ, סירבה שוורץ להצעת הפשרה של השופטים לפיה תכהן תקופת כהונה קצרה - כדי לצמצם את הנזק הצפוי למינהל התכנון - והודיעה על התפטרותה המיידית.

"הדבר היחיד שעמד לנגד עיניי לאורך כל תקופת כהונתי הוא האינטרס הציבורי", אמרה שוורץ. "כל מעשיי התקבלו רק לאורו ומתוך גישה מקצועית וללא משוא פנים. מאחר שהתברר כי לא יתאפשר לי להשלים את היעדים שהצבתי לשנה זו, בחרתי שלא להיענות לפניית שר האוצר, ולא להאריך את כהונתי מעבר ל-31 באוקטובר. לפיכך אסיים את תפקידי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker