"אנשים שוקלים לבטל את החוזה": החשש הגדול של הזוכים בדירות מוזלות של אורתם סהר

דיירים מפרויקט השמורה בראש העין, פנו בשבוע שעבר לשר האוצר בבקשה להתערב באופן אישי ■ אחד הרוכשים בפרויקט: "החששות שלנו גדולים מאוד ולא קיבלנו תשובה ממשרד האוצר או הבינוי בנוגע לאופן שבו הם מתכוונים לטפל במשבר"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כחלון
כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

דיירים מפרויקט השמורה בראש העין, שנבנה על ידי אורתם סהר, פנו בשבוע שעבר לשר האוצר, משה כחלון, בבקשה להתערב באופן אישי בפרויקט, הנבנה במסגרת תוכנית מחיר מטרה של משרד השיכון, ולסייע להם להחליף את הקבלן המבצע.

במכתב ששלחו הרוכשים לכחלון הם כתבו: "אנו מרגישים שאין גוף שדואג לשמור על האינטרסים שלנו במערבולת העסקית שאליה נקלעה החברה. לפיכך, אנו מבקשים ממך אישית ובדחיפות להתערב במשבר, כך שזכויותינו לא ייפגעו וכדי שנקבל בסופו של התהליך דירה תקינה, איכותית ובטוחה.

"החששות העיקריים שלנו הם שגם לאחר מינוי קבלן מבצע אחר - איכות הדירות תיפגע וניאלץ למצוא עצמנו רודפים אחרי קבלן לא מוכר לתיקון ליקויים בבנייה. חשש נוסף הוא לעיכובים משמעותיים בפרויקט לאור היקף החובות העצום של קבוצת אורתם, והעובדה שהיא מעורבת בפרויקטים רבים - כיזמית וכקבלנית - ולפיכך ייתכן שבעלי אינטרסים שונים יובילו להליכי כינוס ממושכים בכלל, ולעיכוב בפרויקט שלנו בפרט".

אחד הרוכשים בפרויקט, שזכה בדירה במחיר מוזל במסגרת מחיר מטרה, סיפר ל-TheMarker על אי-הוודאות שמלווה את הרוכשים: "החששות שלנו גדולים מאוד ולא קיבלנו תשובה ממשרד האוצר או הבינוי בנוגע לאופן שבו הם מתכוונים לטפל במשבר. יש המון אנשים ששוקלים לבטל את החוזה. יותר מ-13 אלף איש נרשמו להגרלה של 166 דירות, ואם אנשים מוכנים לוותר על הזכות הזאת - כנראה שהם באמת חוששים.

"אני קורא בתקשורת שהמדינה טוענת שקבלני הביצוע העמידו ערבויות, ובמקרה הצורך הם יחלטו אותן. אני בטוח שאם המדינה תפקח על התהליך הוא יעבוד כמו שצריך".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדבריו, הרוכשים פנו גם לחברת אפי קפיטל, יזמית הפרויקט, ששידרה להם מסרים מרגיעים. "באפי קפיטל אמרו שהם ימשיכו לעבוד מול הקבלן המבצע, נמורה בנייה, כדי ליצור רצף של עבודה. נמורה הוא ככל הנראה קבלן משנה של אורתם סהר".

בפרויקט השמורה שותפות אורתם סהר (20%) ואפי קפיטל (80%). הפרויקט מונה 276 דירות, בהן 166 דירות שהוגרלו במסגרת תוכנית הדיור המוזל. היתר הן דירות שנמכרו במחירי השוק (עד כה נמכרו 72 דירות). בניית הפרויקט התחילה השנה ועל פי דו"חות של אורתם סהר, היא אמורה להסתיים ב-2018.

בשבוע שעבר הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו דיספוזיציה לנכסי החברה (צו האוסר על ביצוע כל פעולה בנכסי החברה), ומחר יתקיים דיון בבקשה להקפאת הליכים אצל השופט איתן אורנשטיין. ככל שאורנשטיין יחליט על הליך הקפאת הליכים ומינוי נאמן לחברה, פרויקט זה, כמו הפרויקטים האחרים שבונה החברה, יהיו תחת ניהולו של הנאמן. הנאמן יצטרך למצוא את הפתרונות האפשריים לקידום הפרויקט, כמו מכירת חלקה של אורתם סהר לאפי קפיטל או לשותפה אחרת, ואולי אפילו מכירת הפרויקט כולו, כולל חלקה של אפי קפיטל, אם היא תרצה בכך. אפשרות אחרת היא שאפי קפיטל תמשיך לנהל את הפרויקט ותחליף קבלן ביצוע תחת פיקוח של בית המשפט, באמצעות המנהל המיוחד שימונה.

מחברת אפי קפיטל נמסר: "אפי קפיטל מחויבת לדיירים, לקיום כל ההתחייבויות ולהמשך הקמת הפרויקט בסטנדרטים הגבוהים של החברה. יצוין כי מכירה של הפרויקט לא עומדת על הפרק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker