עיריית ר"ג הזהירה תושבים: יזמים מחתימים על מיזמי תמ"א 38 ללא תיאום איתנו

ההודעה החריגה של העירייה פורסמה לאחר שתושבים בשכונת רמת השקמה דיווחו על יזמים שמנסים להחתים אותם על פרויקטים להתחדשות עירונית - שהעירייה אינה מכירה

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

עיריית רמת גן הוציאה באחרונה הודעה חריגה לתושבי שכונת רמת השקמה בעיר, ובה היא מזהירה אותם מיזמים, קבלנים ו"קבלני חתימות" שמנסים להחתים אותם על פרויקטים של התחדשות עירונית על בסיס תוכניות שאינן מתואמות עמה.

שכונת רמת השקמה נמצאת בדרום רמת גן, ומדרום לשכונה עובר כביש 461 (דרך לוד). השכונה מאופיינת באוכלוסיה מחתך חברתי־כלכלי נמוך יחסית לשאר העיר. הבניינים הם בתי שיכון ישנים ורעועים בני 3־4 קומות. בשנים האחרונות נבנו בשכונה כארבעה מגדלים במסגרת התחדשות עירונית, וכיום ישנם פרויקטים ספורים שמקודמים בתיאום עם העירייה.

לפני כחודש תושבים דיווחו ללשכת ראש העיר על פניות מיזמים שטענו כי העירייה אישרה תוכניות להתחדשות עירונית, וניסו להחתים אותם על פרויקטים לביצוע תמ"א 38. התושבים בדקו זאת עם העירייה, והתברר להם כי טרם אושרה תוכנית לשכונה וההבטחות של היזמים אינן מוצקות.

"נבקש להבהיר כי תוכניות אלו לא אושרו או תואמו עם אגפי העירייה, בדגש על מחלקת התכנון ואגף ההנדסה, ואינן על דעת העירייה", כך לפי ההודעה.

רחוב אחד העם 42

היזמים מבינים כי עתידה של השכונה נמצא בתהליכי התחדשות עירונית ולכן הם ממהרים להשיג דריסת רגל ראשונה בפרויקטים עתידיים. אלא שההבטחות שלהם לדיירים — כמו שטחים שיתווספו לדירותיהם, מספר הקומות בבניין והתחשיבים הכלכליים — מבוססים על הערכות בלבד ולא על מדיניות עירונית מוצהרת.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש העיר, ישראל זינגר מסר: "לא אחת נתקלה העירייה בפרסום מטעה של קבלנים ויזמים, העלולים לפגוע בציבור. אנו מקפידים לעקוב אחרי פעילויות כאלה ומשהגיעו הפניות חוזרות ונשנות ללשכתי, היה צריך ליידע הציבור".

עו"ד אביבית מאור נמרודי, סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אמרה כי העירייה נמצאת בשלבים מתקדמים של הכנת מסמך מדיניות לשכונה. "עד שהמסמך יהיה מוכן — וזה יקרה בחודשים הקרובים — לא מאשרים אף תוכנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker